Horor, Knihy, Print, Sci-fi / Fantasy

RECENZIA – Tessa Grattonová – Strážkyňa krvi

Názov: Strážkyňa krvi
Autor: Tessa Grattonová

Rok prečítaného vydania: 2013
Vydavateľstvo: Ikar
Väzba: pevná
Počet strán: 352

Jazyk: SK

Žáner: Mysteriózny román

Anotácia:

Pre Mab Prowdovú sú čary rovnako prirodzené ako dýchanie. Život bez nich si nevie ani len predstaviť, hoci to znamená pravidelne si ubližovať, aby získala dosť krvi na mágiu. Býva uprostred divej prírody, ďaleko od mestského ruchu, a už v mladom veku má zodpovednú úlohu starať sa ako budúca diakonka o rozvetvenú rodinu krvavých čarodejníkov. Jej pokojný život sa však náhle zmení, keď sa rozhodne preskúmať tajomstvo ruží v záhrade.

Will Sanger, poznačený náhlou smrťou milovaného brata, sa rozhoduje, čo ďalej po skončení strednej školy. Rodina od neho očakáva kariéru vo vojenskom námorníctve, ale on sám ešte nevie, kým a čím chce v živote byť. A hoci okolie v ňom po záchrane dievčaťa pred utopením vidí hrdinu, sám si nepripadá ničím výnimočný. Jedného dňa za bizarných okolností stretne Mab, dievča, ktoré je úplne iné ako spolužiačky, magicky záhadné, zato však odhodlané plniť svoje neuveriteľné poslanie aj za najvyššiu cenu, a všetko je odrazu inak.

Recenzia:

Tak, už to bude nejaký ten piatok, čo som si prečítala 1. diel Mágia krvi, takže sa musím postupne rozpomenúť, ktorý z nich bol lepší. 😀 No myslím, že oba mali niečo do seba. 2. diel je voľným pokračovaním Mágie krvi a postavy z tohto dielu sú tu spomenuté len okrajovo, aby sa na nich nezabudlo. Som za to vďačná, je to také jemné puto, ktoré tieto knihy spája nenásilným spôsobom, ale jedna bez druhej sa pokojne obídu.

Do knihy som sa začítala ľahko a dej bol pútavý. Neuveriteľným spôsobom ma oslovili časti, ktoré sú z listov Evelyn a ich čítanie sa pre mňa stalo veľkým zážitkom. Bolo to také osvieženie, ktoré človeka vytrhlo z napätia a vrhlo do sveta zdanlivého pokoja, mágie a nehynúcej lásky. Skrátka nádhera…

V knihe si príde na svoje každý, kto má rád štipku fantastiky a mystéria, ale nepohrdne ani romantikou v pozadí, ktorá sa prebíja na povrch. Postavy majú celkom výrazné osobnosti a márne by ste tu hľadali dve sebe podobné. Napätie v deji a štýl autorky vás strhnú na magickú púť, na ktorej konci vás čaká tá najmagickejšia mágia zo všetkých…

Hodnotenie: 4/5

Related Posts