Knihy, Print, Sci-fi / Fantasy

RECENZIA – Roderik Haydon – Šaman od jazera Wakante

Názov: Šaman od jazera Wakante
Autor: Roderik Haydon

Rok prečítaného vydania: 2017
Vydavateľstvo: Art Floyd
Väzba: brožovaná
Počet strán: 300

Jazyk: SK

Žáner: Mysteriózny triler/Sci-fi

Anotácia:

John Walden – mladý, úspešný a ctižiadostivý podnikateľ, pre ktorého je práca zároveň záľubou, si užíva život plnými dúškami.

Po rodinnej tragédii, sa mu do rúk dostane tridsať rokov schovávaný dokument. Informácie nachádzajúce sa v ňom s ním hlboko otrasú. Čoskoro však utŕži ďalšiu ranu. Spočiatku banálne vyzerajúce zranenie spôsobí ešte väčší chaos. John sa stáva štvancom, stráca istotu a začína pochybovať sám o sebe. Strach, napätie a zmätok… Nevidí jedinú možnosť riešenia. Do deja vstupujú nové okolnosti, ďalšie komplikácie, pribúdajú nešťastia i úmrtia. Nájde východisko z tejto bezvýchodiskovej situácie, či tomu všetkému podľahne?

Recenzia:

Na knihu som sa celkom tešila, lebo ma zaujal už jej názov a obálka. A už po niekoľkých stranách mi bolo jasné, že to bude jedno prekvapenie za druhým. Musím sa priznať, že nesklamala, hoc to nebola úplne moja šálka kávy. Táto kniha je vhodná skôr pre náročnejších čitateľov, ktorý si vychutnajú ako štýl autora, tak i samotnú zápletku.

Autor ma milo prekvapil rozsiahlymi znalosťami z rôznych oblastí, ktoré zakomponoval do diela. Je to detail, ktorý sa mi veľmi páčil a dielu to dodalo ako na uveriteľnosti, tak i na atraktivite.

Ďalej musím povedať, že po príbehovej stránke knihe v podstate nič nechýba: premyslená zápletka, nádych tajomna, láska, sex, napätie, akcia, priateľstvo a krásne sa vyvíjajúca hlavná postava – John Walden. No musím vyniesť i vedľajšie postavy a ich opisy. V tejto knihe sa totiž nič neprikrášľovalo a to dodalo knihe nádych reálnosti.

Nanešťastie sa i napriek pútavému štýlu písania našlo v texte jedno mínus a tým je archaickejší spôsob vyjadrovania v hovorovej reči. To sa bilo s reálnym obrazom, ktorý autor vytvoril a pôsobilo to na danú dobu umelo. Je to veľká škoda, lebo som sa na týchto slovách zasekávala a trocha mi to liezlo na nervy.

Hodnotenie: 4/5

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Art Floyd

Related Posts