Horor, Knihy, Print, Sci-fi / Fantasy

RECENZIA – Tessa Grattonová – Mágia krvi

Názov: Mágia krvi
Autor: Tessa Grattonová

Rok prečítaného vydania: 2012
Vydavateľstvo: Ikar
Väzba: pevná
Počet strán: 336

Jazyk: SK

Žáner: Mysteriózny román

Anotácia:

Mágia spojená s krvou vždy symbolizovala dávne ľudské túžby po moci, bohatstve a nesmrteľnosti. Tentoraz má pomôcť pravde!
Začať je ľahké.
Nakresliť kruh… doprostred položiť suchý list… posypať trochou soli… odrecitovať niekoľko latinských slov… pridať kvapku krvi…
Tínedžerka Silla Kennicotová vidí všade krv. Záhadná smrť rodičov jej neschádza z mysle, neverí obvineniam, podľa ktorých jej otec zavraždil matku a potom spáchal samovraždu. Jedného dňa od neznámeho menom Diakon dostane balíček, knihu kúziel, ktoré zozbieral jej otec. Prevteľovacie, oživovacie, spútavacie… Všetky majú niečo spoločné: treba pri nich použiť krv. Na cintoríne pri hrobe rodičov Silla pokúša osud – a kúzla fungujú! Zapojí sa aj brat Reese a ešte niekto – nový chlapec zo susedstva Nick. Je zvláštny, nenávidí svoju nevlastnú matku a až akosi pridobre sa vyzná v krvavej mágii. Silla úprimne túži očistiť meno svojho otca a chce na to použiť mágiu. Lenže je tu ešte niekto, kto má obrovskú moc a záujem o získanie magickej knihy, aby tajomstvo zostalo navždy pochované. Môže Silla veriť svojej láske? A akú obeť jej treba priniesť?
Vynikajúce čítanie pre fanúšikov románov plných temnej mágie a mýtických tvorov!

Recenzia:

Spomínam si, ako ma svojho času táto kniha prekvapila a upútala, lebo to bolo niečo nové. Kniha, ktorá sa zameriava na mágiu takým intenzívnym spôsobom, až z nej máte pocit, že je skutočná. Dobre premyslené postavy, nenútený a zaujímavý dej s prirodzenou postupnosťou. Jednoducho skvost. Svojím prístupom mi táto kniha pripomenula sériu Nesmrteľní od Alyson Noel.

Kniha sa mi dobre čítala a svojho času som si ju veľmi užila, ale po nedávnom prečítaní 2. dielu Strážkyňa krvi musím povedať, že hoci majú obe knihy rovnako pozitívne hodnotenie, tak sa mi zdá, že 2. diel je o niečo prepracovanejší, najmä po tej magickej stránke.

V každom prípade ani tejto knihe nechýba pútavý dej, magická zápletka, láska a nečakaný záver plný zmiešaných pocitov. Dielo, kde sa radosť a smútok prelínajú v jedno a tvoria tak magickú niť okamihov strávených pri tejto knihe. 😉

Hodnotenie: 4/5

 

Related Posts