Cinema, Cinema Novinky, Komiks, LGBT GEEK

Casanova sa na Deadpoola nechytáKarmaraci, karmaratky… možno nie ste fanúšikmi alebo znalcami komiksového žoldniera s podrezanou hubou, ale istotne Vám neušli filmy od 20th Century Fox, vďakabohu nie od Dizny, s touto marveláckou postavou, čo si ani na papiery a tobôž vo filme nedáva servítky pred ústa.

Deadpool nie je len milovníkov svojich mutantských schopností, milovník zbraní, kokaínu a násilia ale aj milovník žien… alebo teda… ako nám hlavne film otvorene ukazuje – nie len žien.
Sám hlavný protagonista filmového Deapoola Ryan Reynolds sa vyjadril, že okrem toho, že sa v pokračovaniach budú vyskytovať homosexuálne postavy, bol by rád, keby Deadpool samotný mal „priateľa“. Evidentne tým nemyslel, že to ostane len pri obrnenom Rusovi Colossusovi.
Ako je to vlastne s Deadpoolovou sexuálnou orientáciou.
Mohli by sme tvrdiť, že je gay… mohli by sme tvrdiť, že je bisexuál… ale v skutočnosti je tzv. pansexuál… čo tvrdia tvorcovia komiksu, tak aj filmu.
Totižto R-kový rating hlavne filmov s Deadpoolom priniesol možnosť nie len robiť si srandu z Marvel univerza (hlavne toho filmového), ale hlavne zo spoločenského náhľadu heterosexuálnej majority na sexuálne inaké menšiny. Za touto srandou je však skrytá podpora a lákadlo pre LGBT fanúšikov Marvelu. V Marveli to nie je nič nové a mnoho postáv ako aj u konkurenčného DC sa otvorene hlási k inej ako heterosexuálnej orientácii. Darmo, dnes je doba otvorená a na západe sa nepreferuje diskriminovať alebo dokonca zatracovať menšiny s inou sexuálnou orientáciou, tak ako je to u nás na zasratom Srovensku.
Okačko… ako sa vlastne prejavuje tá slovutná Deapoolova… pan…sexualita?
Vo filme máme narážok niekoľko… Wade Wilson počúva queer kapely ako Wham! (George Michael), spomína Davida Bowieho – známy fakt o týchto pánoch je, že mali 2 coming-outy – najprv sa priznali k bisexualite a potom k homosexualite, alebo každý z nich opačne… to je fuk. Potom Wade pozerá seriál The Golden Girls, ktorý v americkom primetime rozoberal práve homosexuálnu tematiku (resp. lesbickú) a nosí tričko protagonistky tohoto seriálu Bei Arthur. V tomto seriály sa rozoberala aj tematika AIDS-u strašiaka na homosexuálne menšiny, podobne ako v muzikály Rent (ktorého tričko tiež nosí). V peňaženke nosí fotku Bernadetty Peters, ktorá je zástankyňa LGBT práv.
Vo filme je mnoho ďalších narážok na queer kultúru, ale asi najmarkantnejšia bude melódia z muzikálu Frozen, gaymi obľúbenej disneyovky, ktorú si Wade pospevuje v base.
No nepovažujme Deadpoola za gaya… a to, že chytá Colossusa za zadok a padá mu do náručia, potom ako mu (mŕtva) priateľka Vanessa povie, aby ho neopichal… ešte nič neznamená. V komikse Deadpool takisto koketuje s rovnakým pohlavím… je doslova hotový z Thora, obdivuje Spider-Mana a koketuje aj s Cable-om. Vzťah s Cable-om je zdá sa, ale založený na spoločnom koníčku… s akýmsi SM razením… na zabíjaní. To by nám ale nestačil film a museli by sme poznať ten kopec komiksov a crossoverov z Deadpoolovej histórie, čo doteraz vyšli (u nás len pramálo v preklade), ktoré sa nás síce snažia presvedčiť, že sexuálne akty má prevažne – ak nie stále so ženami a je len skrytý homosexuál či bisexuál… pche… nič pravda. Pravdu treba čítať medzi riadkami, teda v komiksových medzerách, kde sa odohráva naša pravda.
No dobre, ale kde je tá a čo je to tá pansexualita pre prečo práve Deadpool je pansexuál… poučme sa trocha… citujem: „Mohli by sme si myslieť, že ide o jedného z milióna, ale pansexuáli oficiálne tvoria novú kategóriu v členení ľudí podľa sexuality. Pozná ju už aj Oxfordský náučný slovník. Sú to skutočne taký altruisti? Altruizmus je postavený na trošku inom základe ako pansexualita. Pansexuáli majú radi každého, ale kvôli jeho výnimočnosti, dokážu milovať ľudí bez rozdielu. Každý z nás je predsa iný a výnimočný a práve tento fakt nachádzajú a vyzdvihujú. Zaujímavé je to, že ich vôbec v ich bezhraničnej láske či túžbe neodrádzajú alebo ani nelimitujú fyzické črty dotyčných, ani správanie, ktoré súvisí s mužským alebo ženským pohlavím.“(zdroj: woman.sk)
Táto definícia zahrňuje aj ďalšie viac či menej zdravé – nezdravé fetiše… mimo iné aj lásku ku zvieratám, ktorá sa u Deadpoola prejavuje obdivom k jednorožcom…
Takže dúfam, že už máte v otázke Deapoolovej orientácie trocha jasnejšie a pre tento fakt na tento komiksový skvost nezanevriete… je mu skrátka jedno či je dakto homosexuál, bisexuál, asexuál, heterosexuál, človek, mutant, zviera, plyšák… miluje každú bytosť pre jej výnimočnosť (dokonca aj gangstra čo zabil Vanessu – svojim spôsobom). A je, na záver treba povedať, že Deadpool 2 rozoberá trocha okrajovo aj výchovu detí inosexuálnymi pármi (tu je to Deadpool a Cable ako dali šancu Firefistovi…

Milujte Deadpoola aj vy!Related Posts