Knihy, Print, Sci-fi / Fantasy

RECENZIA – Roderik Haydon – Šaman od jazera Wakante

Názov: Šaman od jazera Wakante
Autor: Roderik Haydon

Rok prečítaného vydania: 2017
Vydavateľstvo: Art Floyd
Väzba: brožovaná
Počet strán: 300

Jazyk: SK

Žáner: Mysteriózny triler/Sci-fi

Anotácia:

John Walden – mladý, úspešný a ctižiadostivý podnikateľ, pre ktorého je práca zároveň záľubou, si užíva život plnými dúškami.

Po rodinnej tragédii, sa mu do rúk dostane tridsať rokov schovávaný dokument. Informácie nachádzajúce sa v ňom s ním hlboko otrasú. Čoskoro však utŕži ďalšiu ranu. Spočiatku banálne vyzerajúce zranenie spôsobí ešte väčší chaos. John sa stáva štvancom, stráca istotu a začína pochybovať sám o sebe. Strach, napätie a zmätok… Nevidí jedinú možnosť riešenia. Do deja vstupujú nové okolnosti, ďalšie komplikácie, pribúdajú nešťastia i úmrtia. Nájde východisko z tejto bezvýchodiskovej situácie, či tomu všetkému podľahne?

Recenzia:

Na knihu som sa celkom tešila, lebo ma zaujal už jej názov a obálka. A už po niekoľkých stranách mi bolo jasné, že to bude jedno prekvapenie za druhým. Musím sa priznať, že nesklamala, hoc to nebola úplne moja šálka kávy. Táto kniha je vhodná skôr pre náročnejších čitateľov, ktorý si vychutnajú ako štýl autora, tak i samotnú zápletku.

Autor ma milo prekvapil rozsiahlymi znalosťami z rôznych oblastí, ktoré zakomponoval do diela. Je to detail, ktorý sa mi veľmi páčil a dielu to dodalo ako na uveriteľnosti, tak i na atraktivite.

Ďalej musím povedať, že po príbehovej stránke knihe v podstate nič nechýba: premyslená zápletka, nádych tajomna, láska, sex, napätie, akcia, priateľstvo a krásne sa vyvíjajúca hlavná postava – John Walden. No musím vyniesť i vedľajšie postavy a ich opisy. V tejto knihe sa totiž nič neprikrášľovalo a to dodalo knihe nádych reálnosti.

Nanešťastie sa i napriek pútavému štýlu písania našlo v texte jedno mínus a tým je archaickejší spôsob vyjadrovania v hovorovej reči. To sa bilo s reálnym obrazom, ktorý autor vytvoril a pôsobilo to na danú dobu umelo. Je to veľká škoda, lebo som sa na týchto slovách zasekávala a trocha mi to liezlo na nervy.

Hodnotenie: 4/5

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Art Floyd

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

 • Nová tlačiareň Polaroid insta-share moto mod s možnosťou vytlačiť si vlastnú fotku z mobilu

  Pozdravte moto z² ™ s novým moto modom tlačiarne Polaroid insta-share. Teraz môžete telefón jednoducho zmeniť na polaroid. Zhotovte si obrázok a získate výsledky vo vašich rukách. Vďaka moto mod ™ tlačiarni insta-share spoločnosti Polaroid môžete okamžite zdieľať moment. Získajte kreatívu pridaním filtrov, okrajov a vzorov do vašich fotiek. Vytlačte ich a zdieľajte svoje obľúbené…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • RECENZIA – Mark E. Pocha – Krajina kanibalov

  Názov: Krajina kanibalov Autor: Mark E. Pocha Rok prečítaného vydania: 2016 Vydavateľstvo: Hydra Väzba: brožovaná Počet strán: 152 Oficiálna anotácia: Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

  Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz