Originálny názov: Kaichou wa Maid-sama

Názov japonsky: 会長はメイド様!

Rok vydania: 2010

Typ: TV séria

Počet epizód: 26

Dĺžka epizódy: 25 min.

Žáner: Romantická komédia

Príbeh:

Misaki Ayuzawa je prvou predsedkyňou na donedávna čisto chlapčenskej strednej škole. Musí teda drieť väčšmi ako ktokoľvek iní, aby sa na svojom poste udržala a vytvorila tak bezpečné prostredie pre dievčatá. Misaki je známa svojou tvrdou povahou a ochranárskymi postojmi voči ženám, zatiaľ čo nenávidí mužov. To jej pobyt na škole, kde je 80% žiakov mužského pohlavia značne komplikuje.

Nanešťastie ani finančná situácia v jej rodine nie je najlepšia, ale ona nie je ten typ, čo by sa nechal okolnosťami tak ľahko poraziť a tak robí všetko preto, aby bola úspešná jak v škole, tak i doma. Pre zlú finančnú situáciu si našla brigádu, ale že akú… Naša tvrdá predsedkyňa nenávidiaca mužov je maidka.

Recenzia:

Toto anime i po rokoch zbožňujem a príbehu stredoškolskej lásky medzi školským idolom Usuiom a tsundere Misaki sa stále neviem nabažiť. Za tie roky som ho videla už mnohokrát a nikdy ma ani nenapadlo byť z neho sklamaná. Občas ma síce tie Misakine silácke reči dokázali otráviť, ale nakoniec to svojou dere stránkou vždy nejak vykompenzovala a ja som sa tak mohla baviť ďalej.

Na tomto anime sa mi páči, ako sa vzťah medzi Misaki a Usuiom postupne vyvíja. Nie je to také to náhle poblúznenie, ktoré oboch uderí zo dňa na deň, ale jak Usui, tak i Misaki sa postupne učia jeden o druhom množstvo vecí. Usui sa do Misaki nezamiluje bezhlavo, ale najskôr ju sleduje a odhaľuje jej silnú i krehkú stránku. Zatiaľ čo Misaki je také upracované tupelo, ktoré by si srdce na dlani nevšimlo, ani keby o neho zakoplo. Ešte šťastie, že vie byť Usui taký vytrvalý a trpezlivý.

Samotná zápletka je ako u mnohých tohto žánru dosť tuctová, ale tu som si užila najmä to Usuiovo snaženie, lebo ak si všimnete, tak vo väčšine anime je dievča tou pobláznenou fanynkou, ktorá sa všemožne snaží získať lásku idola a chlapec je len akousi komoditou postavenou na vrchol školskej hierarchie. Prinajmenšom tomu tak bolo v minulosti a toto anime bolo v tomto ohľade jedno z tých prelomovejších. Dnes už tu máme kopec anime, ktoré vykresľujú vzťahy o niečo realistickejšie a to ma teší 🙂

Hodnotenie: 5/5