Knihy, Ostatné, Print

RECENZIA – Jakub Mišči – Zvrátené mesto

Autor: Jakub Mišči
Rok prečítaného vydania: 2017
Vydavateľstvo: Art Floyd
Väzba: brožovaná
Počet strán: 190
Žáner: Psychologický triler

Oficiálna anotácia:

Mesto Hlohovec je známe aj ako mesto ruží. Ruže však majú občas príliš ostré tŕne…

Adam a Štefan sú bratia, ktorých viaže viac ako len pokrvné puto. V ich životoch, donedávna takých jednoduchých a pokojných, sa udejú veci, aké by nikdy nepredpokladali. Ocitnú sa vo víre udalostí, ktoré zasiahnu aj ich bezprostredné okolie. Tajomstvá, lži a najmä rýchly sled udalostí nenechá nikoho na pochybách, že sa deje niečo strašné. Prichádza čas, keď sa každý pozrie realite do očí. Všetko začína zmiznutím mladej ženy. Ako sa mohla len tak stratiť bez akejkoľvek stopy? Nikto z jej okolia ani najbližších netuší, čo sa v skutočnosti deje.

Ani Lucia, ktorá sa preberá v tme… ale čoskoro sa musí postaviť diablovi tvárou v tvár.

Recenzia:

Kniha mi padla do rúk s nálepkou – recenzný výtlačok. K recenzii ju poskytlo vydavateľstvo ArtFloyd a už teraz môžem zodpovedne prehlásiť, že nesklamala. Kniha je písaná Er formou. Má síce zopár do očí bijúcich gramatických chýb – vynechané slová, prehodené slová, 2x po sebe opakujúce sa slová, ale nič hrozné a ja nie som ten typ, ktorý by bazíroval na gramatike, pokiaľ je príbeh pútavý…

Musím si teda gratulovať! V tomto prípade som potiahla šťastnú kartu a knihu som nedokázala pustiť z rúk. Táto útla kniha v sebe skrýva veľmi pútavý príbeh, ktorý vám nedá vydýchnuť. Získala si ma už po niekoľkých stránkach a za deň som ju mala prečítanú. Psychológia postáv, ich osudy, to všetko mnou pohlo a autor vytvoril ľahko uveriteľný model spoločnosti, čím ma prinútil zamyslieť sa nad tým s kým žijem, a kto žije v mojom okolí. Postavy a ich jednotlivé príbehy sa postupne, nenásilným spôsobom, prepojili a všetko to vyvrcholilo v nečakanom a strhujúcom závere.

Presne takto si predstavujem dobré čítanie a skvelé spracovanie psychologického trileru!

Hodnotenie: 5/5

Related Posts