Cinema, Filmy, Recenzie / Cinema, Zábava

Kung Fury, polhodinová smršť, ktorú nejde nemilovať

0

Deň D je tu, teda vlastne bol tu pred 2 dňami. 28.5. totiž vyšiel dlho očakávaný projekt Davida Sandberga, Kung Fury.

Napriek tomu, že celý film má necelých 30 minút, udeje sa v ňom dokopy viac ako v hociktorom inom celovečernom filme (alebo aspoň vo väčšine). Zápletka sa točí okolo príchodu kung-fu Hitlera z minulosti a superpolicajta Kung Furyho, ktorý ho musí zastaviť. Film je pritom odkazom na policajno parťácke filmy, populárne hlavne v 80tych rokoch. Každopádne odkazmi na tieto roky sa film celý len hemží a je naozaj radosť sa naňho pozerať, možno o to viac, že sám seba berie veľmi s nadhľadom a 80te roky doslova paroduje (v dobrom slova zmysle).

Obraz je počas celého filmu roztrasený a rozmazaný, presne ako na starých VHSkách, pokiaľ si na nich ešte pamätáte. Vobec to však nevadí a človek tak dostáva pocit, že sa film naozaj netočil v tomto storočí 🙂 Postavy sú kapitolou samou o sebe, všetky sú totiž originálne a pobavia ako svojím vzhľadom, tak menom. Či už je to policajný parťák Triceratop (áno je to dinosaurus), alebo vikingka so samopalom Barbariana.

K filmu vznikol aj originálny soundtrack naspievaný Davidom Hasselhoffom, o ktorom sme vám na našom servri písali naposledy.

Na záver pred samotným filmom, ktorý je dostupný zdarma cez Youtube, by som chcel poďakovať celej komunite na Kickstarteri bez ktorej by táto pocta rokom 80tym pravdepodobne nevznikla.

Enjoy! 🙂

 

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.