Komiks, MARVEL - ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET, Print

MARVEL – ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET #111 – Black Panther – Pantherov hnev


Je veľká škoda, že autori a ľudia, ktorí mali na starosti UKK či už prvú, alebo aj druhú sériu nedopriali viacej priestoru pre ostatné postavy. Jednou z takýchto postáv (okrem Strážcov Galaxie, čo mňa štve najviac) je aj postava Black Panthera a preto som rád, že v rámci druhej série UKK sme sa dostali k takejto klasike akou je knižka s názvom PANTHEROV HNEV.


O postave Black Panthera sa tu rozpisovať nechcem a ani nebudem. Veľmi sa mi páčia knižky v rámci UKK, ktoré začínajú pohľadom späť, alebo to čo sa stalo doposiaľ príbehu, ktorý práve držíte v rukách. Nanešťastie som sa toho v tomto prípade nedočkal a preto som vôbec nevedel čo ma čaká. Len pre doplnenie Black Panther nepatrí medzi moje obľúbené postavy a preto ani nečítam jeho sólovú sériu/série.


A musím povedať, že ani táto knižka ma nepresvedčila o tom aby som po jeho sérií siahol. Príbeh ako som už spomenul začína bez akéhokoľvek naznačenia čo sa stalo dosiaľ a autori nás tým pádom ihneď hádžu do vody bez toho aby sme vedeli plávať. Knižka aj keď veľmi pekne nakreslená (ale k tomu sa dostanem neskôr) má hrozné diery v príbehu. Jednak autori použili riadne tuctových súperov v jednotlivých zošitoch, ktorí mi skôr pripomínali ako mix iných postáv, no najhoršie na tom bolo, že hlavný záporák tejto knižky Killmonger je hrozne neoriginálny a hrozne nudný. Pokiaľ teda čakáte od tejto knižky super príbeh, bohužiaľ sa nedočkáte. Jedine čo by to mohlo zachrániť je BONUS v podobe vysvetlenia prečo autori napísali tento príbeh.


Čo sa však knižke nedá odoprieť je nádherný art. Ten ja osobne pokladám za to najlepšie, čo máme/máte v rámci UKK doma. Veľmi šikovne využitie farieb v jednotlivých paneloch, čo krásne funguje s daným prostredím a teda džungľou Wakandy, malými dedinkami a aj hlavného kráľovského mesta. Navyše niektoré stránky tejto knižky fungujú ako dvojstránka kde priam vidíte jednotlivý posun postavy po papieri.


Takže keď si to zhrnieme príbeh naozaj nestojí za nič, záporaci komiksu sú hrozne neoriginálni navyše nudní jedine čo túto knižku zachraňuje je krásna kresba v tomto RETRO kúsku. Osobne by som však túto knižku nezaradil do UKK, pretože ako iste viete UKK by malo byť výberom toho najlepšieho z MARVEL-u.


 

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz