DC KOMIKSOVÝ KOMPLET, Komiks, Print

DC Komiksový komplet #9 + #10 – Superman – Pro zítřek 1 + 2

1x ho vydalo „u nás v česko-slovensku“ vydavateľstvo BB/art v pevnej väzbe v roku 2007. Pôvodne vyšlo ako čísla 210 – 215 druhej rady série “Superman” DC Comics v rokoch 2004 až 2005. Súborné vydanie vyšlo v DC Comics prvýkrát v roku 2005. Nakreslil ho ho Jim Lee a napísal Brian Azzarelo.

Niektoré, najmä teda české komiksové weby kritizujú slabú scenáristickú stránku komiksu. Kresba Jima Lee-ho je fakt úchvatná, dynamická, sexy… ale scenár, scenár sa mi zdá byť napriek názorom rádoby kritikov (zdravím šuflátko) a recenzentov dokonalou súčasťou tohto komiksu.

Samozrejme musíte prečítať obe knihy (resp. súborné vydanie), aby ste dostali celkový obrázok, ale v diele nefunguje len prepracovaná psychológia postáv (ako uvádzajú webky), lež prosto všetko. Dej, prestrihy (vyprávanie), všetky postavy, kvázi záporáci aj samotní záporáci (spojla- kto je tajomný ujko v brnení zo Zetkom na hrudi?).

Vocogo?! No Suprík dostal šoky a komplexy, ale nie hocaké – ale priam mesiášske komplexy z toho, že na Zemi zmizlo hrozne veľa ľudí a to nie raz a medzi nimi i jeho ženuška Lois Laneová. Nie, že by Modriasok nemal „kde pichnúť“ (ale ehm vtedy ešte akosi nerandil s Wonder Woman…), ale prosto natoľko chce byť pozemšťanom, no je natoľko „bohom“, že ho to prosto štve, že ak s tým môže a vie niečo urobiť tak proste musí. Kto iný predsa?! No medzitým sa musí vyspovedať… kňazovi. Bude spoveď jeho spásou aj spásou sveta, či?

Eskomimozemštal rozpráva kňazovi (pod rúškom spovedného „tajomstva“) ako našiel zdroj zmiznutia tých neborákov a čo s tým vlastne urobil. Samozrejme musí to byť aj akčné a tak kde komu dá do držky – či už novým nebezpečným nepriateľom (ktorý dokonca aj nebezpečne intrigujú), alebo priateľom (z radov JLA), dokonca nadprirodzeným bytostiam.

Pre mňa to funguje nastopro. Mesiášska alegória a stvoření Ráje (konečne sa to nebál dakto povedať, čo skutočne Kal-El je) je len chutným bonusom – kandizovanou čerešničkou k Azzarelovu dokonalému príbehu.

Čo nefunguje sú prastaré DC komiksy, čo sú tam stále pripnuté ako bonusy… prashitiny… a to mám staré komiksy rád (niektoré). Ale nekazí to celkový dojem z ťažného príbehu.
Odporúčam, všetkým dvadsiatimi!

-jofre

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://nekonecno.sk/dc-kk-09-superman-pro-zitrek-1

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://nekonecno.sk/dc-kk-10-superman-pro-zitrek-2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

 • Nová tlačiareň Polaroid insta-share moto mod s možnosťou vytlačiť si vlastnú fotku z mobilu

  Pozdravte moto z² ™ s novým moto modom tlačiarne Polaroid insta-share. Teraz môžete telefón jednoducho zmeniť na polaroid. Zhotovte si obrázok a získate výsledky vo vašich rukách. Vďaka moto mod ™ tlačiarni insta-share spoločnosti Polaroid môžete okamžite zdieľať moment. Získajte kreatívu pridaním filtrov, okrajov a vzorov do vašich fotiek. Vytlačte ich a zdieľajte svoje obľúbené…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • RECENZIA – Mark E. Pocha – Krajina kanibalov

  Názov: Krajina kanibalov Autor: Mark E. Pocha Rok prečítaného vydania: 2016 Vydavateľstvo: Hydra Väzba: brožovaná Počet strán: 152 Oficiálna anotácia: Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

  Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz