Názov: Zakázaná hra (Lovec, Skrýša, Inferno)
Autor: L. J. Smith
Rok prečítaného vydania: 2015/2016
Vydavateľstvo: Fragment
Väzba: brožovaná
Počet strán: 232/224/224
Jazyk: SK
Žáner: YA urban fantasy s prvkami romantiky

Anotácie:
1. Lovec

Pôvodne si Jenny myslela, že len kúpi darček k narodeninám a pôjde. Predavačove bledomodré oči ju však úplne opantali. Pri odchode držala v ruke HRU a intenzívny mrazivý pocit, že ten pohľad nevidela naposledy.

Na oslave Tomových narodenín začnú hrať priatelia novú Hru. Večer plný zábavy sa však zmení na noc hrôzy. Hra sa postupne stane novou realitou, ktorej vládne Julian – Princ tieňov. Démonický predavač z obchodu, nemilosrdný lovec, ktorý sa nezastaví pred ničím.

Zakázaná Hra sa začala a kto prehrá, ten zaplatí…

2. Skrýša
Tieňový muž Julian sa vrátil a s ním aj nová Hra. Priatelia Jenny miznú jeden po druhom a ostávajú po nich iba papierové figúrky. Jenny musí nájsť Julianovu tajnú skrýšu a zachrániť svojich priateľov zo Sveta tieňov skôr, ako bude neskoro. Zvrátená Hra pokračuje. Kto bude víťaz a kto porazený?

3. Inferno
“Ak ich chceš zachrániť, vydaj sa na cestu za pokladom. No nezabudni: Ak prehráš, zaplatíš diablovi jeho cenu! A tá bude vysoká!” To boli posledné slová, ktoré povedal Julian pred tým, ako zmizol s Tomom a Zachom vo Svete tieňov. Jenny musí spolu so svojimi priateľmi vstúpiť na územie nepriateľa a tam ho zničiť. Vybavení čarovnými runami mieria k bráne, za ktorou na nich striehne utrpenie, či dokonca smrť. Zakázaná Hra sa chýli ku koncu, cesta do pekla sa otvára…

Recenzia:
Prvý diel série ma veľmi chytil a stránky som hltala jedna radosť, hoc mi to tak trocha pripomínalo Jumanji prenesené do knižnej podoby. Užívala som si ten rozpor v srdci hlavnej hrdinky. Na jednu stranu sa snažila byť vždy tá dobrá a skvelá priateľka pre Toma, ktorý ju bral vždy ako samozrejmosť, ale teraz vďaka Julianovi zisťuje, že sa v nej toho skrýva oveľa viac a odhaľuje svoje nespútanejšie a odvážnejšie ja. Svojim spôsobom to bolo niečo nové a neotrelé s ohľadom na tému a prostredie príbehu.

S elánom som sa teda vrhla i na druhý diel a očakávala veľké zvraty, nové úlohy a ďalšie pokušenia. Žiaľ, tento diel ma už tak veľmi nenadchol. Príbeh sa stal ľahko predvídateľným a nerozhodnosť hlavnej hrdinky mi už nepripadala atraktívna. Všetko sa začalo uberať nalinkovaným smerom a pochybnosti, ktoré naša protagonistka mala, sa stávajú dosť umelými a ohranými. Nič závratné sa tu nedeje a začala som sa nudiť, čo spôsobilo pokles môjho nadšenia, s ktorým som siahla po poslednom diely.

Tretí diel na mňa tiež veľmi nezapôsobil. Opäť jej city pôsobili akosi umelo a hrane. Tu už mi tá nerozhodnosť dosť liezla na nervy aj s jej odhodlaním zbaviť sa Juliana za každú cenu i bez toho, aby sa ho pokúsila pochopiť. A keď konečne uvidí hĺbku jeho citov a starostí, tak ich zadupe pod čiernu zem a zakope dva metre pod zem, čo mi s ohľadom na jej čestnosť a dobrotu prišlo dosť kruté.
Koniec ma celkom odrovnal, ale najmä preto, lebo už od druhého dielu bolo jasné, že to takto nejak autorka ukončí…

Keby bolo na mne, tak beriem Juliana všetkými desiatimi a Toma, o ktorom som sa toho za celé tri knihy moc nedozvedela, by som nechala plávať ďaleko za sebou…

Hodnotenie: 3/5