Originálny názov: Trickster: Edogawa Ranpo
Názov japonsky: TRICKSTER -江戸川乱歩「少年探偵団」より-
Rok vydania: 2016-2017
Typ: TV Séria
Počet epizód: 24
Dĺžka epizódy: 25 min.
Žáner: Drama, detektívka, tragédia, dobrodružstvo, budúcnosť

Príbeh:
Svet je plný úloh a nepravostí, ktoré je nutno riešiť a presne od toho je tu Akechi Kogorou a jeho klub detektívov plný neplnoletých chlapcov, ktorí túžia svetu priniesť trocha tej spravodlivosti. Akechi má však nepriateľa, ktorý sa ho tak ľahko nevzdá a tak sa popri detektívnej práci klub zaoberá mužom, ktorý sa nazýva Dvadsať tvárí.

Hanasaki je členom klubu a jedného dňa narazí pri svojej práci na neobyčajného chlapca s neuveriteľnou schopnosťou. Chlapec pred ním utečie, ale Hanasaki nie je niekto, kto by sa tak ľahko vzdal a bude sa ho držať ako kliešť až kým ho neprinúti prijať fakt, že je z neho nový člen detektívneho klubu. Chlapec menom Kobayashi má však podmienku – Hanasaki ho musí zabiť.

Recenzia:
Mne osobne sa anime po toľkých Echi, ktorými internet preteká, celkom páčilo. Väčšina ich prípadov, ktoré sa netýkali Dvadsiatich tvárí bola síce skôr zábavná a nudná ako skutočná detektívna práca, ale i tak, samotná zápletka nebola úplne zlá a z nejakého dôvodu ma priťahujú postavy s nie práve ružovou minulosťou a detstvo, takže som si obľúbila Kobayashiho, Akechiho aj Hanasakiho.

V každom prípade to nie je anime plné slzotvorných scén, ale vykresľuje vznik pevného a priateľského puta skúšaného na život a na smrť.

Hodnotenie: 4/5