ANOTHER


Píše sa rok 1998 a Sakakibaru Koichi je deviatak. Po príchode na novú školu si začne hľadať kamarátov a spoznávať okolité prostredie. Prvá, ktorá mu padne do oka je Misaki Mei. Tiché dievča, ktoré nosí pásku cez jedno oko. Spočiatku to pôsobí, že je duch, pretože ju akosi vidí iba Koichi. Časom sa však odkrývajú tajomstvá triedy, do ktorej patrí.
Pred niekoľkými rokmi ktosi zomrel, lenže smrť si jeho život nevzala. Jeden človek je naviac.
Celá trieda sa dohodla, že to bude Mei, preto sa všetci tvária, že neexistuje.
Napätie sa vyhrocuje, pretože každý chce, aby prekliatie skončilo. Ale naozaj postačí ignorácia spolužiačky na oklamanie smrti?Môj názor:

Toto anime som zhliadla už pred niekoľkými rokmi a stále patrí medzi moje obľúbené. A to som človek, ktorý na žáner horory moc nie je.
Musím zložiť obrovskú poklonu tvorcom tohto diela. Vymyslieť taký úžasný a originálny príbeh, ktorý vás od prvej až po poslednú časť drží v napätí nevie hocikto.
Kedže som videla už množstvo dielov, som jedna z tých, ktoré dokážu dej predvídať, aj keď sa to tvorcovia snažia zamaskovať. Pri tomto anime to bolo iné. Hoc som niečo predpovedala, vždy, keď som mala teóriu sa na obrazovke odohralo niečo, čo ju úplne rozbilo alebo pretočilo o 180 stupňov.
Práve preto je to obrovské plus. Nikdy neviete, čo sa stane. Nikdy sa na to nepripravíte.

Hlavné aj vedľajšie postavy boli veľmi dobre spracované. Mali svoj príbeh, svoje pocity, svoje tajomstvá. Niektoré sa vplyvom udalostí vyvíjali, iné si svoj charakter zachovali až do konca.
Koniec ma úprimne prekvapil. Počas posledných epizód som na človeka „naviac“ mala svoje tipy, no tie sa vonkoncom nenaplnili. Naozaj by som to netipovala.
Doteraz mám na toto anime iba pozitívny názor. Dobre krvavé, akčné, no našli sa tam aj rôzne filozofické otázky a odpovede, štipka romantiky a puto priateľstva.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi podobný žáner.

Plus jedna rada, ktorú mi toto anime dalo: Nikdy nebehajte s dáždnikom po schodoch!

Hodnotenie: 10/10