Zariadenie, ktoré prenáša údaje o bozkoch používateľov zozbierané prostredníctvom pohybových senzorov skrytých v silikónových perách, vydáva zvuky a pri bozkávaní sa mierne zahrieva.
Čínsky start-up vynašiel stroj na bozkávanie na diaľku, ktorý prenáša údaje o bozkoch používateľov zozbierané prostredníctvom pohybových senzorov skrytých v silikónových perách, ktoré sa súčasne pohybujú pri prehrávaní prijatých bozkov.
MUA – pomenovaná podľa zvuku, ktorý ľudia bežne vydávajú pri bozkávaní – tiež zachytáva a prehráva zvuk a počas bozkávania sa mierne zahrieva, vďaka čomu je zážitok autentickejší, povedal Siweifushe z Pekingu.
Používatelia si môžu dokonca stiahnuť údaje o bozkávaní, ktoré prostredníctvom sprievodnej aplikácie odoslali iní používatelia. Vynález bol inšpirovaný izoláciou uzamknutia. V najprísnejšom období čínskych blokád úrady zakázali obyvateľom opustiť svoje byty celé mesiace.
„Vtedy som bol vo vzťahu, ale nemohol som sa stretnúť so svojou priateľkou kvôli zablokovaniu,“ povedal vynálezca Zhao Jianbo.
Potom ako študent na Pekingskej filmovej akadémii zameral svoj absolventský projekt na nedostatok fyzickej intimity vo videohovoroch. Neskôr založil spoločnosť Siweifushe, ktorá 22. januára vydala svoj prvý produkt MUA. Cena zariadenia je 260 juanov (38 dolárov).
Za dva týždne po jeho vydaní firma predala viac ako 3 000 bozkávacích strojov a dostala asi 20 000 objednávok, povedal.
MUA pripomína mobilný stojan s bezfarebnými zovretými perami, ktoré vyčnievajú spredu. Aby ho mohli milenci použiť, musia si stiahnuť aplikáciu do svojich smartfónov a spárovať svoje bozkávacie stroje. Keď pobozkajú zariadenie, bozk im opätuje.
Zariadenie je dostupné vo viacerých farbách s rovnakými unisex perami. Získal zmiešané recenzie, pričom niektorí používatelia povedali, že to bolo zaujímavé, zatiaľ čo iní povedali, že sa cítili nepríjemne. Medzi najčastejšie sťažnosti patril nedostatok jazyka.
Online recenzie boli zmiešané. Jedna osoba to opísala ako pocit ako „teplý cumlík“.
„Veľmi nepríjemné, nezdá sa mi to ako skutočný bozk,“ povedali na čínskej online nákupnej platforme Taobao.
Iní tvrdili, že to pomohlo ich vzťahom na diaľku. „V minulosti… ju vidím, ale nemôžem sa jej dotknúť, ale teraz je tu produkt, ktorý nám pomáha uvedomiť si bozk.“
Iný recenzent povedal, že je to zábavný produkt „aj keď ste single“.
Niektorí komentátori na sociálnej sieti Weibo tiež vyjadrili obavy, že zariadenie by sa mohlo použiť na online erotický obsah, ktorý je v Číne prísne regulovaný.
Zhao povedal, že jeho spoločnosť je v súlade s nariadeniami, ale „je len málo, čo môžeme urobiť, pokiaľ ide o to, ako ľudia používajú toto zariadenie“.
MUA nie je prvé zariadenie na bozkávanie na diaľku. Výskumníci z Tokijskej univerzity elektro-komunikácií vynašli v roku 2011 „stroj na prenos bozkov“ a malajzijský inštitút Imagineering Institute vyrobil v roku 2016 podobný prístroj s názvom „Kissinger“.
V sezóne 5, epizóde 2 televízneho seriálu Teória veľkého tresku, sa Howard snaží ukázať Leonardovi niečo, čo pomôže jeho vzťahu na diaľku. Raj sa dobrovoľne prihlási na skúšku s Howardom, aby použil stroj na bozkávanie opísaný ako „internetové bozkávanie“.