Dnes (11. 8. 2017) česká mediálna spravodajská stránka rozhlas.cz oficiálne potvrdila, že do Cartoon Network Central and Eastern Europe bude pridaná česká zvuková stopa, ktorá sa plánuje spustiť v piatok 1. septembra. Aktuality o českej audio stope boli neoficiálne vydané v máji, novinky, ktoré boli dnes uvoľnené, potvrdzujú spustenie.


https://www.regularcapital.com/2017/05/cartoon-network-planning-czech-language-localisation/


Cartoon Network Central Eastern Europe už vysiela do Českej republiky, krajina dostala kanál v angličtine ako predvolený jazyk, odkedy sa stal dostupný v krajine. Nová česká zvuková stopa sa pripája k existujúcim maďarským, rumunským a anglickým soundtrackom na kanáli. Počas uplynulého týždňa spoločnosť Cartoon Network CEE experimentuje s anglickým zvukom na anglickej audio trati, čo zahŕňa promócie, nárazníky a všeobecnú prezentáciu.


Český audio test na anglickej zvukovej stope na Cartoon Network CEE (zaznamenaný pondelok 7. augusta):


Spoločnosť Atmedia bude zaobchádzať s predajom reklám pre Českú republiku a české reklamy budú mať počas oddychových reklám samostatné odhlásenie. Zatiaľ UPC, Freesat a DigiTV potvrdili, že budú nosiť kanál s českou zvukovou stopou. Počas niekoľkých posledných mesiacov bude spoločnosť Cartoon Network poverená dabingovými spoločnosťami, ako je medzinárodne uznávaná spoločnosť SDI Media, aby zaznamenali a kopírovali svoje kreslené filmy v českom jazyku.


Tiež podľa článku na rozhlas.cz, Turner Broadcasting System Europe plánuje spustiť HD kariéru Cartoon Network CEE, čo by znamenalo aj prechod z zastaraného pomeru strán 4: 3 na širokouhlý formát 16: 9, ktorý ho taktiež vložil S ostatnými kanálmi Cartoon Network v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika), čoskoro sa objavia nové grafiky na kanáli. Očakáva sa lokalizovaná česká verzia stránky Cartoon Network (cartoonnetwork.cz) a sociálnych médií. Propagačné vysielanie Cartoon Network CEE Toon Cup 2017 propaguje aj webovú stránku cartoonnetwork.cz.


http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/video-cartoon-network-od-podzimu-v-cestine-nabidne-plnohodnotny-servis–1747241


Viac informácií (v angličtine o novej českej audio-skladbe) od Checkerboard na fórach ToonZone: 

http://www.toonzone.net/forums/threads/cartoon-network-international-news-thread.4264941/page-1379#post-85556101


zdroj: https://www.regularcapital.com/2017/08/czech-language-audio-planned-to-launch-on-cartoon-network-central-eastern-europe-1st-september/