Manga, Print, Sci-fi / Fantasy

Vitajte v imaginárnom svete Druhý život!

0

Úprimne zbožňujem diela s tématikou virtuálnych hier. *Manhua sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Kresba a dej sú jednoducho perfektne spracované a autorom vzdávam hold.

*Manhua = Čínsky komiks (Manga = Japonský komiks).

Žánre: Akčný, Dobrodrúžne, Sci-fi, Fantasy, Komédia, Mágia, Podľa novely, Romantika, Bojové umenia, Shoujo, Shounen, Gender Bender

V roku 2100 sa vynájde vyrtuálna hra Second life (Druhý život), ktorá sa hrá v spánku. Hráč si na začiatku vyberie svoj zovňajšok a typ postavy. Základným pravidlom však je, že sa musí dodržiavať pohlavie, ktoré má hráč v realite. Hrdinka tejto mangy, začala hrať túto hru kvôli bratovi, ktorý ju naštval tvrdením, že ženy sú samí bojkovia, skrývajú sa za mužov, ľahko získavajú levely a nemusia nič robiť. Tak sa nakoniec prihlási ešte skôr ako jej brat, a keďže sa prihlásila ako prvá, sľúbili jej, že jej splnia jedno želanie. Jej želanie bolo jednoduché. Môcť byť opačné pohlavie. A tak sa zrodila v hre legenda. Nádherný, bielo-vlasý elf menom Prince do ktorého sa skoro každá hráčka zamilovala (a tiež aj „pár“ mužov) a ktorý si časom vyslúži prezývku „Krvavý elfí Princ“.

Manhu som dočítala už druhý krát (čo sa mi stáva málokedy). Kresba je nádherná a dej perfektný. Úprimne by som aj ja chcela v realite takúto hru, hoci myslím, že by ma do reálneho sveta potom už nikto nedostal, takže aj keby.. Radšej nie 😀 . Myslím, že jedno z najväčšich plusiek je, že som miestami až plakala smiechom. Vážne tá komédia tam je perfektne zakomponovaná a človek sa rozhodne nenudí. K tomu prispievajú aj skvelé akčné scény, ktoré ma nadchýnali. Téma príbehu možno súčasne nie je úplne originálna myšlienka, ale podľa môjho názoru najlepšie spracovaná (napr. Swor Art Online ja osobne neznášam.. Sorry fanúšikovia). Veľmi sa mi páčil nie len priebeh, ale hlavne zakončenie v 14 volume. Čakala som nejaký otravný tragický ending. O tom ďalej písať nebudem, lebo nechcem ukameňovanie za spoilery… Čo sa týka postáv… Všetky sú skvelé. Reálny výzor niektorých hráčov ma trochu zabil 😀 . Najradšej som mala… Skoro všetkých. Jednoducho všetky postavy sú niečim sympatické (okrem týmu Fénix – to pochopíte, keď si to prečítate + Van – ten sa vyznamenal už svojim reálnym zovňajškom na konci).

Mangu si môžete prečítať preloženú na anime-manga. Preložené nie sú iba posledné dve volume, ktoré si budete musieť prečítať v angličtine. Nie sú však nutné.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Nekonečno.sk – Obchod pre každodenných hrdinov

BELLEVUE – WELCOME TO THE PIXEL WORLD !

ABYX.CZ – KOMUNITNÍ DATABÁZE NINTENDO HER

Vzdy.sk – magazín & eshop

Vzdy.cz – magazin & eshop

Komix na východe (je)

Game Fruit deťom

Pokémon GO • Štýlové fosforové náramky vo farbách Teamov

ToyPort.sk

NaDoske.sk

HoneyCombine.com

MFP Paper Products

Bux.sk

iBux.sk

Vydavateľstvo Art Floyd

Ikar.sk

Yoli.sk

Raven Gaming Club

KLUB

Jekyll&Hyde cafe bar

Bar Magazín

DiveBuki.sk

Enter Magazine

Tomorrow – Thomas Orrow Award

Like – Festival súčasnej literatúry – Košice

Kotolňa

DIG GALLERY

Jofre uvádza – Bubliny

BUTTERFLY CREATIVE BY SUSY

 • Nádherné customized figúrky Iron Mana

    Tieto krásne custom made figúrky vznikli premaľovaním a dorobením častí k bežným figúrkam Iron Mana, ktorý sa vo výsledku potom neraz podobá na niečo úplne íne – na Aliena, Hello Kitty, Spawna, Transformera, alebo Batmana. Celé to má na svedomí Sam Kwok, na ktorého facebookovej stránke nájdete takto customizované viaceré figúrky a odfotené v rôznych detailoch….

 • Fallout 4 oficiálne ohlásený

    Tak, a je to oficiálne! Bethesda dnes prostredníctvom traileru, na svojej stránke, ohlásila štvrté pokračovanie Falloutu. O samotnej hre sa toho veľa nevie, akurát že vyjde na pc, xboxe a psku a dej sa bude odohrávať v Bostone. Kedy hra výjde je zatiaľ otázne, dá sa však predpokladať, že ešte v 2015. Každopádne viac sa…

 • Foamsmith, kniha o výrobe penového brnenia

  Chcel by si si vyrobiť skvelé cosplayové brnenie, ale nevieš ako na to? Tak táto kniha je práve pre teba. Kniha Billa Dorana ťa naučí všetko, čo potrebuješ vedieť o vyrobení, nafarbení a obliekaní si penového brnenia, alebo iného oblečenia z peny. V knihe nájdeš množstvo tutoriálov, ktoré ťa povedú krok za krokom a všetko ti…

 • Starship Trooper „kreslená“ figúrka

    Pokiaľ ste si obrázok Starship Troopera prezreli len letmo, určite ste nemali pochýb, že sa jedná o mangu. Omyl. Ide totiž o akčnú figúrku! Figúrkar mumumuno53, vytvoril túto nádhernú figúrku pripomínajúcu 2D kresbu pomocou originálnej figúrky z anime Starship Troopers v jeho power armore, ktorú následne premaľoval do tejto podoby.  

 • Tales from the Loop

    Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta…