Knihy, Kultúra, Print, Umenie

Tales from the Loop

0

 

Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta ku každej ilustrácii. Kniha bola predstavená na švédskom knižnom veľtrhu 2014 a okamžite sa vypredala.

Dej je situovaný v 80tych a 90tych rokov, po tom ako v švédska vláda nariadila vybudovanie veľkého urýchlovača častíc. Projektu sa ujala firma Riksenergy, ktorá výskumné stredisko (The Loop) umiestnila  hlboko pod zem na švédskom vidieku. Jadro akcelerátora sa však stalo ťažko kontrolovateľné a vedľajšie efekty projektu sú dramatické. Okolie začínajú zaplavovať všeliaké podivné stroje a bežný život ľudí plynie normálne ďalej. Deti vyrastajú v srdci technologického zázraku a berú ho ako bežnú súčasť ich života, teda až pokiaľ sa zo všadiaľ nezačnú vynorovať zvieratá z čias minulých – dinosauri. Fanúšikom Half-Lifu isto neuknikne podobnosť v tomto zaujímavom príbehu.

Momentálne Simon pracuje na anglickej verzii knižky, ako aj na druhej časti. Z tohto dôvodu sa rozhodol založiť komunitné financovanie kickstarter, ked len za prvých pár dní vyzbieral cez 200 000$ z plánovaných 10. Teda ak chcete vlastniť jednu z týchto knižiek, neváhajte a zapojte sa zbierky.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

REKLAMA

REKLAMA

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

  • Veľká foto súťaž na cosplay, portrait alebo fashion fotenie v spolupráci s Butterfly creative by Susy

    Máme pre Vás veľkú foto súťaž na cosplay, portrait alebo fashion fotenie v spolupráci s Butterfly creative by Susy. Výherca dostane 1 hodinu fotenia v exteriéri + 10 upravených fotiek podľa vlastného výberu. Fotenie prebieha v Bratislave a dohodnúť sa na ňom môžete kedykoľvek podľa dohody počas roka 2018. Ako sa k tejto výhre dostať? Stačí odpovedať…

  • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

    Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz