Knihy, Kultúra, Print, Umenie

Tales from the Loop

0

 

Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta ku každej ilustrácii. Kniha bola predstavená na švédskom knižnom veľtrhu 2014 a okamžite sa vypredala.

Dej je situovaný v 80tych a 90tych rokov, po tom ako v švédska vláda nariadila vybudovanie veľkého urýchlovača častíc. Projektu sa ujala firma Riksenergy, ktorá výskumné stredisko (The Loop) umiestnila  hlboko pod zem na švédskom vidieku. Jadro akcelerátora sa však stalo ťažko kontrolovateľné a vedľajšie efekty projektu sú dramatické. Okolie začínajú zaplavovať všeliaké podivné stroje a bežný život ľudí plynie normálne ďalej. Deti vyrastajú v srdci technologického zázraku a berú ho ako bežnú súčasť ich života, teda až pokiaľ sa zo všadiaľ nezačnú vynorovať zvieratá z čias minulých – dinosauri. Fanúšikom Half-Lifu isto neuknikne podobnosť v tomto zaujímavom príbehu.

Momentálne Simon pracuje na anglickej verzii knižky, ako aj na druhej časti. Z tohto dôvodu sa rozhodol založiť komunitné financovanie kickstarter, ked len za prvých pár dní vyzbieral cez 200 000$ z plánovaných 10. Teda ak chcete vlastniť jednu z týchto knižiek, neváhajte a zapojte sa zbierky.

Related Posts

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

GEEK KALENDÁR

24. AUGUST 2018
POP KULTÚRA FEST 2018 (KINO ÚSMEV KOŠICE)
 
27. AUGUST 2018
INTERNATIONAL COSPLAY DAY
 
7. SEPTEMBER 2018
MARVEL’S SPIDER-MAN (PS4)
 
21. SEPTEMBER 2018
SPYRO REIGNITED TRILOGY (PS4)
 
21. – 23. SEPTEMBER 2018
COMICS SALÓN 2018 (BRATISLAVA)
 
28. – 29. SEPTEMBER 2018
PRAGUECON 2018 (PRAHA)
 
17. NOVEMBER 2018
POKÉMON LET’S GO EEVE / POKÉMON LET’S GO PIKACHU (NINTENDO SWITCH)
 
30. NOVEMBER – 1. DECEMBER 2018
FÉNIX CON (BRNO)
 
13. DECEMBER 2018 (MARVEL)
SPIDER-MAN – PARALELNÉ SVETY (CINEMAX)
 
20. DECEMBER 2018 (DC COMICS)
AQUAMAN (CINEMAX)

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz