Horor, Jozef Karika, Knihy, Print

RECENZIA – JOZEF KARIKA – TMA

TMA
Thriler na jeden nádych

Priznávam, že tento autor bol pre mňa doposiaľ veľkou neznámou. Obsah knihy sľuboval dielo od majstra strachu a napätia, no a ako sa s tým popasoval?
Začiatok knihy na mňa pôsobil dosť stroho a trochu neohrabane – len čo najrýchlejšie uviesť čítateľa do deja. Vylíčené manželské problémy na mňa pôsobili ako jedno veľké klišé.
No potom, akoby som bol čítal úplne iné dielo. Autor nastaví gradáciu do takého tempa, že je takmer hneď na vrchole a nepoľavuje, čo má za následok pocit napätia po celý čas čítania.
V čítateľovi vyvoláva túžbu nepustiť ju z ruky (takto to bolo v mojom prípade).
Avšak miestami ma rozčuľovala “hlúposť” hlavnej postavy. Zarazila ma pasáž, kde hlavný hrdina nebol schopný poslepiačky vyťukať tel. číslo na svojom “ájfone”, ktorý si tak vychvaľoval. Musel som sa proste tváriť, že to tam nebolo a pokračoval som ďalej v čítaní.
Naopak vtipnou vsuvkou bola pre mňa príhoda, ktorá opisovala strýka hlavného hrdinu a končila vetou: “Už si spokojný ty kok*t?”
No tam to celé hasne a napadá mi, že viackrát opakovaný vtip, nie je vtipný.
Kniha pôsobí úžasným klaustrofobickým dojmom. Všetky reakcie nášho scénaristu, počnút prvým zvratom, až po ten posledný vyznievajú veľmi autenticky. Vyzdvihnúť musím taktiež, aj autorove počínanie si pri opisoch, ktoré čítateľa strhávajú a hádžu priamo do danej situácie.
Kdesi v jadre deja ma o to viac zamrzel môj dobrý odhad záveru, takže som knihu dočítaval skôr kvôli presvedčeniu sa, ako kvoli nej samotnej.

Celkové hodnotenie: 6,5/10

Knihu na recenziu poskytlo vydavateľstvo IKAR 🙂 Ďakujeme 😉
Ak ťa kniha zaujala, kúp si ju na Bux.sk: https://www.bux.sk/knihy/226770-tma.html

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

 • Nová tlačiareň Polaroid insta-share moto mod s možnosťou vytlačiť si vlastnú fotku z mobilu

  Pozdravte moto z² ™ s novým moto modom tlačiarne Polaroid insta-share. Teraz môžete telefón jednoducho zmeniť na polaroid. Zhotovte si obrázok a získate výsledky vo vašich rukách. Vďaka moto mod ™ tlačiarni insta-share spoločnosti Polaroid môžete okamžite zdieľať moment. Získajte kreatívu pridaním filtrov, okrajov a vzorov do vašich fotiek. Vytlačte ich a zdieľajte svoje obľúbené…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • RECENZIA – Mark E. Pocha – Krajina kanibalov

  Názov: Krajina kanibalov Autor: Mark E. Pocha Rok prečítaného vydania: 2016 Vydavateľstvo: Hydra Väzba: brožovaná Počet strán: 152 Oficiálna anotácia: Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

  Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz