Horor, Jozef Karika, Knihy, Print

RECENZIA – JOZEF KARIKA – TMA

TMA
Thriler na jeden nádych

Priznávam, že tento autor bol pre mňa doposiaľ veľkou neznámou. Obsah knihy sľuboval dielo od majstra strachu a napätia, no a ako sa s tým popasoval?
Začiatok knihy na mňa pôsobil dosť stroho a trochu neohrabane – len čo najrýchlejšie uviesť čítateľa do deja. Vylíčené manželské problémy na mňa pôsobili ako jedno veľké klišé.
No potom, akoby som bol čítal úplne iné dielo. Autor nastaví gradáciu do takého tempa, že je takmer hneď na vrchole a nepoľavuje, čo má za následok pocit napätia po celý čas čítania.
V čítateľovi vyvoláva túžbu nepustiť ju z ruky (takto to bolo v mojom prípade).
Avšak miestami ma rozčuľovala „hlúposť“ hlavnej postavy. Zarazila ma pasáž, kde hlavný hrdina nebol schopný poslepiačky vyťukať tel. číslo na svojom „ájfone“, ktorý si tak vychvaľoval. Musel som sa proste tváriť, že to tam nebolo a pokračoval som ďalej v čítaní.
Naopak vtipnou vsuvkou bola pre mňa príhoda, ktorá opisovala strýka hlavného hrdinu a končila vetou: „Už si spokojný ty kok*t?“
No tam to celé hasne a napadá mi, že viackrát opakovaný vtip, nie je vtipný.
Kniha pôsobí úžasným klaustrofobickým dojmom. Všetky reakcie nášho scénaristu, počnút prvým zvratom, až po ten posledný vyznievajú veľmi autenticky. Vyzdvihnúť musím taktiež, aj autorove počínanie si pri opisoch, ktoré čítateľa strhávajú a hádžu priamo do danej situácie.
Kdesi v jadre deja ma o to viac zamrzel môj dobrý odhad záveru, takže som knihu dočítaval skôr kvôli presvedčeniu sa, ako kvoli nej samotnej.

Celkové hodnotenie: 6,5/10

Knihu na recenziu poskytlo vydavateľstvo IKAR 🙂 Ďakujeme 😉
Ak ťa kniha zaujala, kúp si ju na Bux.sk: https://www.bux.sk/knihy/226770-tma.html

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

REKLAMA

REKLAMA

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

  • Veľká foto súťaž na cosplay, portrait alebo fashion fotenie v spolupráci s Butterfly creative by Susy

    Máme pre Vás veľkú foto súťaž na cosplay, portrait alebo fashion fotenie v spolupráci s Butterfly creative by Susy. Výherca dostane 1 hodinu fotenia v exteriéri + 10 upravených fotiek podľa vlastného výberu. Fotenie prebieha v Bratislave a dohodnúť sa na ňom môžete kedykoľvek podľa dohody počas roka 2018. Ako sa k tejto výhre dostať? Stačí odpovedať…

  • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

    Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz