Horor, Jozef Karika, Knihy, Print

RECENZIA – JOZEF KARIKA – TMA

TMA
Thriler na jeden nádych

Priznávam, že tento autor bol pre mňa doposiaľ veľkou neznámou. Obsah knihy sľuboval dielo od majstra strachu a napätia, no a ako sa s tým popasoval?
Začiatok knihy na mňa pôsobil dosť stroho a trochu neohrabane – len čo najrýchlejšie uviesť čítateľa do deja. Vylíčené manželské problémy na mňa pôsobili ako jedno veľké klišé.
No potom, akoby som bol čítal úplne iné dielo. Autor nastaví gradáciu do takého tempa, že je takmer hneď na vrchole a nepoľavuje, čo má za následok pocit napätia po celý čas čítania.
V čítateľovi vyvoláva túžbu nepustiť ju z ruky (takto to bolo v mojom prípade).
Avšak miestami ma rozčuľovala „hlúposť“ hlavnej postavy. Zarazila ma pasáž, kde hlavný hrdina nebol schopný poslepiačky vyťukať tel. číslo na svojom „ájfone“, ktorý si tak vychvaľoval. Musel som sa proste tváriť, že to tam nebolo a pokračoval som ďalej v čítaní.
Naopak vtipnou vsuvkou bola pre mňa príhoda, ktorá opisovala strýka hlavného hrdinu a končila vetou: „Už si spokojný ty kok*t?“
No tam to celé hasne a napadá mi, že viackrát opakovaný vtip, nie je vtipný.
Kniha pôsobí úžasným klaustrofobickým dojmom. Všetky reakcie nášho scénaristu, počnút prvým zvratom, až po ten posledný vyznievajú veľmi autenticky. Vyzdvihnúť musím taktiež, aj autorove počínanie si pri opisoch, ktoré čítateľa strhávajú a hádžu priamo do danej situácie.
Kdesi v jadre deja ma o to viac zamrzel môj dobrý odhad záveru, takže som knihu dočítaval skôr kvôli presvedčeniu sa, ako kvoli nej samotnej.

Celkové hodnotenie: 6,5/10

Knihu na recenziu poskytlo vydavateľstvo IKAR 🙂 Ďakujeme 😉
Ak ťa kniha zaujala, kúp si ju na Bux.sk: https://www.bux.sk/knihy/226770-tma.html

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno.sk – Obchod pre každodenných hrdinov

BELLEVUE – WELCOME TO THE PIXEL WORLD !

ABYX.CZ – KOMUNITNÍ DATABÁZE NINTENDO HER

Vzdy.sk – magazín & eshop

Vzdy.cz – magazin & eshop

Komix na východe (je)

Game Fruit deťom

Pokémon GO • Štýlové fosforové náramky vo farbách Teamov

ToyPort.sk

NaDoske.sk

HoneyCombine.com

MFP Paper Products

Bux.sk

iBux.sk

Vydavateľstvo Art Floyd

Ikar.sk

Yoli.sk

Raven Gaming Club

KLUB

Jekyll&Hyde cafe bar

Bar Magazín

DiveBuki.sk

Enter Magazine

Tomorrow – Thomas Orrow Award

Like – Festival súčasnej literatúry – Košice

Kotolňa

DIG GALLERY

Jofre uvádza – Bubliny

BUTTERFLY CREATIVE BY SUSY

 • Nádherné customized figúrky Iron Mana

    Tieto krásne custom made figúrky vznikli premaľovaním a dorobením častí k bežným figúrkam Iron Mana, ktorý sa vo výsledku potom neraz podobá na niečo úplne íne – na Aliena, Hello Kitty, Spawna, Transformera, alebo Batmana. Celé to má na svedomí Sam Kwok, na ktorého facebookovej stránke nájdete takto customizované viaceré figúrky a odfotené v rôznych detailoch….

 • Fallout 4 oficiálne ohlásený

    Tak, a je to oficiálne! Bethesda dnes prostredníctvom traileru, na svojej stránke, ohlásila štvrté pokračovanie Falloutu. O samotnej hre sa toho veľa nevie, akurát že vyjde na pc, xboxe a psku a dej sa bude odohrávať v Bostone. Kedy hra výjde je zatiaľ otázne, dá sa však predpokladať, že ešte v 2015. Každopádne viac sa…

 • Foamsmith, kniha o výrobe penového brnenia

  Chcel by si si vyrobiť skvelé cosplayové brnenie, ale nevieš ako na to? Tak táto kniha je práve pre teba. Kniha Billa Dorana ťa naučí všetko, čo potrebuješ vedieť o vyrobení, nafarbení a obliekaní si penového brnenia, alebo iného oblečenia z peny. V knihe nájdeš množstvo tutoriálov, ktoré ťa povedú krok za krokom a všetko ti…

 • Starship Trooper „kreslená“ figúrka

    Pokiaľ ste si obrázok Starship Troopera prezreli len letmo, určite ste nemali pochýb, že sa jedná o mangu. Omyl. Ide totiž o akčnú figúrku! Figúrkar mumumuno53, vytvoril túto nádhernú figúrku pripomínajúcu 2D kresbu pomocou originálnej figúrky z anime Starship Troopers v jeho power armore, ktorú následne premaľoval do tejto podoby.  

 • Tales from the Loop

    Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta…