Knihy, Print, Sci-fi / Fantasy

RECENZIA – Jamie McGuireová – Prozreteľnosť

Originálny názov: Providence

Vydavateľstvo: Ikar

Rok vydania: 2014

Počet strán: 424

Oficiálna anotácia:
Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Čoskoro medzi nimi preskočí iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných… Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku. Po vyhrážkach od bývalých otcových spoločníkov sa Nina dozvedá, že otec v skutočnosti žil dvojakým životom. Hoci to znie neuveriteľne, zaplietol sa do nebezpečnej hry so samotným peklom. Temný vojvoda sa dožaduje niečoho, čo im vzal, a Nina spočiatku nemá ani potuchy, o čo ide. Ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo.

Názor:
Dalšia kniha zo žánru Young Adult Romance. Knihu som čítala s očakávaním, či ma prekvapí alebo to bude dalšia romanticko-nadprirodzená okukaná zápletka s nádychom tajomstva. Musím povedať, že prekvapila. A milo.
Autorka vytvorila naozaj zvláštny príbeh, ktorý bol originálny vo všetkých ohľadoch. Páčila sa mi Nina, ako hlavná postava mala všetky vlastnosti, ktoré by čitateľ u hlavnej hrdinky čakal, avšak nebola tak uplakaná, naivná a nevidela svet cez ružové okuliare ako to v Young Adult zvyčajne býva. Veľké plus bolo, ako sa menila vplyvom nečakaných udalostí v jej živote, ako pochopila, že každý má svoje tajomstvá a začala odhaľovať tie, ktoré boli späté s jej rodinou.
Hlavná mužská postava v podobe tajomného Jereda, zaujala hned na začiatku. Bol predsa tajomný, v správny čas vždy na správnom mieste, prekypoval krásou a zaujímal sa o Ninu. Čo viac si priať. Aj ked tu ma autorka knihy prekvapila ešte milšie, kedže som v priebehu knihy zistila, čo je Jered vlastne zač. Páčilo sa mi, že autorka vytvorila nový typ postavy a nevychádzala z už existujúcich nadprirodzených bytostí, čo rozhodne oceňujem.
Nechýbali akčné scénky, ktoré boli opísané veľmi dobre. Celá zápletka pôsobila uveriteľne, autorka nič nasilu nepredhadzovala ani nepísala zbytočné dejové linky. Čo ma trochu pri čítaní zamrzelo bolo, že som sa nedočkala žiadneho zvratu ani činu, ktorý by som nečakala. Kniha bola dosť predvídateľná a tak som hned na začiatku mala predstavu, ako to celé dopadne. Preto mi tam chýbalo niečo, čo by čitateľa prekvapilo.

Na druhej strane bolo plusom, že sa v knihe nachádzali romantické scénky, humorné situácie, priateľstvá a lásky. Čitateľov zaujme autorkyne príjemne vyjadrovanie a zaujímavá tvorba opisov. Je to taká oddychová kniha pre mládež, viac romantická ako nadprirodzená, ale ak vás zaujala, rozhodne odporúčam kúpu.

Knihu na recenziu poskytlo vydavateľstvo IKAR 🙂 Ďakujeme 😉
Ak ťa kniha zaujala, kúp si ju na Bux.sk: https://www.bux.sk/knihy/208443-prozretelnost.html

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno.sk – Obchod pre každodenných hrdinov

BELLEVUE – WELCOME TO THE PIXEL WORLD !

ABYX.CZ – KOMUNITNÍ DATABÁZE NINTENDO HER

Vzdy.sk – magazín & eshop

Vzdy.cz – magazin & eshop

Komix na východe (je)

Game Fruit deťom

Pokémon GO • Štýlové fosforové náramky vo farbách Teamov

ToyPort.sk

NaDoske.sk

HoneyCombine.com

MFP Paper Products

Bux.sk

iBux.sk

Vydavateľstvo Art Floyd

Ikar.sk

Yoli.sk

Raven Gaming Club

KLUB

Jekyll&Hyde cafe bar

Bar Magazín

DiveBuki.sk

Enter Magazine

Tomorrow – Thomas Orrow Award

Like – Festival súčasnej literatúry – Košice

Kotolňa

DIG GALLERY

Jofre uvádza – Bubliny

BUTTERFLY CREATIVE BY SUSY

 • Nádherné customized figúrky Iron Mana

    Tieto krásne custom made figúrky vznikli premaľovaním a dorobením častí k bežným figúrkam Iron Mana, ktorý sa vo výsledku potom neraz podobá na niečo úplne íne – na Aliena, Hello Kitty, Spawna, Transformera, alebo Batmana. Celé to má na svedomí Sam Kwok, na ktorého facebookovej stránke nájdete takto customizované viaceré figúrky a odfotené v rôznych detailoch….

 • Fallout 4 oficiálne ohlásený

    Tak, a je to oficiálne! Bethesda dnes prostredníctvom traileru, na svojej stránke, ohlásila štvrté pokračovanie Falloutu. O samotnej hre sa toho veľa nevie, akurát že vyjde na pc, xboxe a psku a dej sa bude odohrávať v Bostone. Kedy hra výjde je zatiaľ otázne, dá sa však predpokladať, že ešte v 2015. Každopádne viac sa…

 • Foamsmith, kniha o výrobe penového brnenia

  Chcel by si si vyrobiť skvelé cosplayové brnenie, ale nevieš ako na to? Tak táto kniha je práve pre teba. Kniha Billa Dorana ťa naučí všetko, čo potrebuješ vedieť o vyrobení, nafarbení a obliekaní si penového brnenia, alebo iného oblečenia z peny. V knihe nájdeš množstvo tutoriálov, ktoré ťa povedú krok za krokom a všetko ti…

 • Starship Trooper „kreslená“ figúrka

    Pokiaľ ste si obrázok Starship Troopera prezreli len letmo, určite ste nemali pochýb, že sa jedná o mangu. Omyl. Ide totiž o akčnú figúrku! Figúrkar mumumuno53, vytvoril túto nádhernú figúrku pripomínajúcu 2D kresbu pomocou originálnej figúrky z anime Starship Troopers v jeho power armore, ktorú následne premaľoval do tejto podoby.  

 • Tales from the Loop

    Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta…