Komiks, MARVEL - ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET, Print

MARVEL – ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET #108 – Amazing Spider-Man – Pavoučí ostrov – část první

Konečne sa po dlhšej dobe znovu hlásim o slovo a bez ďalšieho naťahovania sa spolu vrhneme na azda najväčšieho ťahúňa celej UKK série, ktorého schopnosti z neho robia výnimočného hrdinu…. teda aspoň doteraz.

Príbeh Pavúčieho ostrova sa začína naozaj veľmi netradične a to smrťou neznámej ženskej postavy. O stránku neskôr sa dozvedáme, že sa jedná o klon Gwen Stacy. A práve v tento moment som sa stratil a musel som sa vrátiť na stránku s nadpisom DOSIAĽ SA STALO aby som lepšie pochopil príbeh, ktorý ma čaká. Po oboznámení, kto je to Jackal som si povedal, že knižku pravdepodobne ani len nedočítam pretože menej originálneho záporaka som v Spidey-ho komiksoch asi ani nevidel. Táto obava bola však veľmi rýchlo zabudnutá pretože na scénu prichádza naozajstný hlavný záporák tohto príbehu…. vlastne záporačka, ktorá takmer okamžite ukázala svoju tvar ale jej meno zostalo záhadou (ja tieto situácie naozaj milujem).

Avšak príbeh nesie názov Amazing Spider-Man a nie Profesor Jackal a jeho klony, takže sa konečne dostávame k hlavnému hrdinovi o ktorom sa dozvedáme, že stratil svoje pavúčie schopnosti. Aby som bol presný svoj pavúčí zmysel, ktorý ho upozorňuje pred prípadným nebezpečenstvom. Peter však nič nenecháva náhode a začne svoje zmysli trénovať s majstrom Kung-Fu Shangom-Chihom. Okrem toho sa zoznamuje s Petrovou novou priateľkou Carlie, ktorá pracuje ako policajtka (a že je to kočka).

Ďalej príbeh pokračuje ako by ste aj čakali. Hlavná záporáčka spriada svoje diabolské plány na ovládnutie nie len jedného mesta ale aj sveta a začne ľudí meniť na ľudí s pavúčími schopnosťami. Na tom by nebolo nič zlé, bohužiaľ ľudia do vienka dostanú okrem pavúčích schopností aj pavúčiu podobu, čo už tak skvelé nie je. Tento „vír“ samozrejme napadne aj Carlie, tej našťastie zostáva jej podoba a navyše má aj pavúčie schonosti – je to proste drsňačka.

Ako som spomínal na začiatku, pavúčie schopnosti robia zo Spider-Mana Spider-Mana a preto Vás nemôže zaraziť, že si Peter v meste plnom ľudí s pavúčími schopnosťami pripadá viac ako neobyčajne. Okrem toho sa na scéne objavuje Anti-Venom, ktorý ma schopnosť ľudí tohto „víru“ zbaviť a kde je Anti-Venom nemôže chýbať ani Venom. Príbeh nám takto pokračuje ďalej, pričom sa veľmi dobre bavíte až príde na poslednú dvojstránku a zisťujete, že hlavnou záporáčkou je postava, ktorá sama seba nazýva Kráľovnou. Jediné čo Vám zostáva je si počkať na druhý diel tohto príbehu, kedy sa dozvieme ako sa to všetko skončí.

Napriek tomu, že ma príbeh zo začiatku vôbec nebavil, neskôr ma pohltil svojím tempom a celkovo štýlom akým je napísaný. Je to ten typ príbehu pri ktorom sa proste nemôžete nudiť ani keby ste ako chceli. Jediná vec, ktorá mi vadila na tejto knižke je jej výtvarná stránka. Kresba tohto komiksu mi naozaj nesadla, hrozne sa mi nepáčia tie vychudnuté kostnaté tváre všetkých postáv. Naozaj by som Vám nerád o príbehu povedal ešte viacej, jediné čo spravím rád je, že Vám túto knižku môžem odporúčiť určite sa nebude pri jej čítaní nudiť, pretože Spidey znovu nesklamal a práve tento príbeh patrí medzi to najlepšie čo ponúkla druhá séria UKK.

Related Posts

GEEK KALENDÁR

24. AUGUST 2018
POP KULTÚRA FEST 2018 (KINO ÚSMEV KOŠICE)
 
27. AUGUST 2018
INTERNATIONAL COSPLAY DAY
 
7. SEPTEMBER 2018
MARVEL’S SPIDER-MAN (PS4)
 
21. SEPTEMBER 2018
SPYRO REIGNITED TRILOGY (PS4)
 
21. – 23. SEPTEMBER 2018
COMICS SALÓN 2018 (BRATISLAVA)
 
28. – 29. SEPTEMBER 2018
PRAGUECON 2018 (PRAHA)
 
17. NOVEMBER 2018
POKÉMON LET’S GO EEVE / POKÉMON LET’S GO PIKACHU (NINTENDO SWITCH)
 
30. NOVEMBER – 1. DECEMBER 2018
FÉNIX CON (BRNO)
 
13. DECEMBER 2018 (MARVEL)
SPIDER-MAN – PARALELNÉ SVETY (CINEMAX)
 
20. DECEMBER 2018 (DC COMICS)
AQUAMAN (CINEMAX)

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz