Komiks, MARVEL - ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET, Print

MARVEL – ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET #108 – Amazing Spider-Man – Pavoučí ostrov – část první

Konečne sa po dlhšej dobe znovu hlásim o slovo a bez ďalšieho naťahovania sa spolu vrhneme na azda najväčšieho ťahúňa celej UKK série, ktorého schopnosti z neho robia výnimočného hrdinu…. teda aspoň doteraz.

Príbeh Pavúčieho ostrova sa začína naozaj veľmi netradične a to smrťou neznámej ženskej postavy. O stránku neskôr sa dozvedáme, že sa jedná o klon Gwen Stacy. A práve v tento moment som sa stratil a musel som sa vrátiť na stránku s nadpisom DOSIAĽ SA STALO aby som lepšie pochopil príbeh, ktorý ma čaká. Po oboznámení, kto je to Jackal som si povedal, že knižku pravdepodobne ani len nedočítam pretože menej originálneho záporaka som v Spidey-ho komiksoch asi ani nevidel. Táto obava bola však veľmi rýchlo zabudnutá pretože na scénu prichádza naozajstný hlavný záporák tohto príbehu…. vlastne záporačka, ktorá takmer okamžite ukázala svoju tvar ale jej meno zostalo záhadou (ja tieto situácie naozaj milujem).

Avšak príbeh nesie názov Amazing Spider-Man a nie Profesor Jackal a jeho klony, takže sa konečne dostávame k hlavnému hrdinovi o ktorom sa dozvedáme, že stratil svoje pavúčie schopnosti. Aby som bol presný svoj pavúčí zmysel, ktorý ho upozorňuje pred prípadným nebezpečenstvom. Peter však nič nenecháva náhode a začne svoje zmysli trénovať s majstrom Kung-Fu Shangom-Chihom. Okrem toho sa zoznamuje s Petrovou novou priateľkou Carlie, ktorá pracuje ako policajtka (a že je to kočka).

Ďalej príbeh pokračuje ako by ste aj čakali. Hlavná záporáčka spriada svoje diabolské plány na ovládnutie nie len jedného mesta ale aj sveta a začne ľudí meniť na ľudí s pavúčími schopnosťami. Na tom by nebolo nič zlé, bohužiaľ ľudia do vienka dostanú okrem pavúčích schopností aj pavúčiu podobu, čo už tak skvelé nie je. Tento „vír“ samozrejme napadne aj Carlie, tej našťastie zostáva jej podoba a navyše má aj pavúčie schonosti – je to proste drsňačka.

Ako som spomínal na začiatku, pavúčie schopnosti robia zo Spider-Mana Spider-Mana a preto Vás nemôže zaraziť, že si Peter v meste plnom ľudí s pavúčími schopnosťami pripadá viac ako neobyčajne. Okrem toho sa na scéne objavuje Anti-Venom, ktorý ma schopnosť ľudí tohto „víru“ zbaviť a kde je Anti-Venom nemôže chýbať ani Venom. Príbeh nám takto pokračuje ďalej, pričom sa veľmi dobre bavíte až príde na poslednú dvojstránku a zisťujete, že hlavnou záporáčkou je postava, ktorá sama seba nazýva Kráľovnou. Jediné čo Vám zostáva je si počkať na druhý diel tohto príbehu, kedy sa dozvieme ako sa to všetko skončí.

Napriek tomu, že ma príbeh zo začiatku vôbec nebavil, neskôr ma pohltil svojím tempom a celkovo štýlom akým je napísaný. Je to ten typ príbehu pri ktorom sa proste nemôžete nudiť ani keby ste ako chceli. Jediná vec, ktorá mi vadila na tejto knižke je jej výtvarná stránka. Kresba tohto komiksu mi naozaj nesadla, hrozne sa mi nepáčia tie vychudnuté kostnaté tváre všetkých postáv. Naozaj by som Vám nerád o príbehu povedal ešte viacej, jediné čo spravím rád je, že Vám túto knižku môžem odporúčiť určite sa nebude pri jej čítaní nudiť, pretože Spidey znovu nesklamal a práve tento príbeh patrí medzi to najlepšie čo ponúkla druhá séria UKK.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

 • Nová tlačiareň Polaroid insta-share moto mod s možnosťou vytlačiť si vlastnú fotku z mobilu

  Pozdravte moto z² ™ s novým moto modom tlačiarne Polaroid insta-share. Teraz môžete telefón jednoducho zmeniť na polaroid. Zhotovte si obrázok a získate výsledky vo vašich rukách. Vďaka moto mod ™ tlačiarni insta-share spoločnosti Polaroid môžete okamžite zdieľať moment. Získajte kreatívu pridaním filtrov, okrajov a vzorov do vašich fotiek. Vytlačte ich a zdieľajte svoje obľúbené…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • RECENZIA – Mark E. Pocha – Krajina kanibalov

  Názov: Krajina kanibalov Autor: Mark E. Pocha Rok prečítaného vydania: 2016 Vydavateľstvo: Hydra Väzba: brožovaná Počet strán: 152 Oficiálna anotácia: Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

  Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz