Hry, NEW HRY, News, Počítač

Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie.

Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou pôvodne prezentovali na konferencii Game Access 2016, kde získali ocenenie za najlepší študentský projekt. Po nemálo útrapách sa hra dostala do širšieho povedomia, behom 11 dní prešla Greenlightom na Steame a má oficiálne ohlásené vydanie už 23. októbra 2017.

V hre sa zhostíte postavy prekliateho cestovateľa, ktorý musí prejsť tajomným jaskynným komplexom, aby sa od kliatby zachránil. Počas cesty rieši logické úlohy, preskakuje po plošinách, prepína páky a hľadá kľúče.

Nie je možné v jednotlivých leveloch umrieť a dôraz je kladený viac na zdolávanie prekážok, než na mechanickú zručnosť hráča. Napriek tomu je niekedy podstatné aj načasovanie, či správny skok.

Zaujímavou mechanikou je, že má hráč k dispozícii dve formy, ľudskú a ducha, ktorý je schopný prechádzať cez steny, alebo napríklad preletieť skrz celý level a pozrieť si, čo ho čaká ďalej. Problémom však je, že so sebou musí doniesť aj svoj batoh, ktorý ako duch nie je schopný uniesť. Snaha prejsť jednotlivé úrovne tak nie je o tom, ako sa dostať na koniec, ale predovšetkým o hľadaní spôsobu, ako dostať na koniec svoj verný batoh.

V súčasnosti je možné hru vyskúšať v slovenčine, češtine alebo angličtine, ale autori by údajne radi v budúcnosti pridali aj ďalšie jazyky. Ide to však horšie, pretože si text prekladajú sami a je v ňom množstvo slovných hračiek. Údajne ochotne privítajú akúkoľvek pomoc, takže ak ovládate nejaký ďalší jazyk, trúfate si na kreatívne slovné obraty a chceli by ste pomôcť chudobným študentom s rozšírením hry, neváhajte ich kontaktovať.

Related Posts

GEEK KALENDÁR

24. AUGUST 2018
POP KULTÚRA FEST 2018 (KINO ÚSMEV KOŠICE)
 
27. AUGUST 2018
INTERNATIONAL COSPLAY DAY
 
7. SEPTEMBER 2018
MARVEL’S SPIDER-MAN (PS4)
 
21. SEPTEMBER 2018
SPYRO REIGNITED TRILOGY (PS4)
 
21. – 23. SEPTEMBER 2018
COMICS SALÓN 2018 (BRATISLAVA)
 
28. – 29. SEPTEMBER 2018
PRAGUECON 2018 (PRAHA)
 
17. NOVEMBER 2018
POKÉMON LET’S GO EEVE / POKÉMON LET’S GO PIKACHU (NINTENDO SWITCH)
 
30. NOVEMBER – 1. DECEMBER 2018
FÉNIX CON (BRNO)
 
13. DECEMBER 2018 (MARVEL)
SPIDER-MAN – PARALELNÉ SVETY (CINEMAX)
 
20. DECEMBER 2018 (DC COMICS)
AQUAMAN (CINEMAX)

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz