Hry, NEW HRY, News, Počítač

Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie.

Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou pôvodne prezentovali na konferencii Game Access 2016, kde získali ocenenie za najlepší študentský projekt. Po nemálo útrapách sa hra dostala do širšieho povedomia, behom 11 dní prešla Greenlightom na Steame a má oficiálne ohlásené vydanie už 23. októbra 2017.

V hre sa zhostíte postavy prekliateho cestovateľa, ktorý musí prejsť tajomným jaskynným komplexom, aby sa od kliatby zachránil. Počas cesty rieši logické úlohy, preskakuje po plošinách, prepína páky a hľadá kľúče.

Nie je možné v jednotlivých leveloch umrieť a dôraz je kladený viac na zdolávanie prekážok, než na mechanickú zručnosť hráča. Napriek tomu je niekedy podstatné aj načasovanie, či správny skok.

Zaujímavou mechanikou je, že má hráč k dispozícii dve formy, ľudskú a ducha, ktorý je schopný prechádzať cez steny, alebo napríklad preletieť skrz celý level a pozrieť si, čo ho čaká ďalej. Problémom však je, že so sebou musí doniesť aj svoj batoh, ktorý ako duch nie je schopný uniesť. Snaha prejsť jednotlivé úrovne tak nie je o tom, ako sa dostať na koniec, ale predovšetkým o hľadaní spôsobu, ako dostať na koniec svoj verný batoh.

V súčasnosti je možné hru vyskúšať v slovenčine, češtine alebo angličtine, ale autori by údajne radi v budúcnosti pridali aj ďalšie jazyky. Ide to však horšie, pretože si text prekladajú sami a je v ňom množstvo slovných hračiek. Údajne ochotne privítajú akúkoľvek pomoc, takže ak ovládate nejaký ďalší jazyk, trúfate si na kreatívne slovné obraty a chceli by ste pomôcť chudobným študentom s rozšírením hry, neváhajte ich kontaktovať.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

 • Nová tlačiareň Polaroid insta-share moto mod s možnosťou vytlačiť si vlastnú fotku z mobilu

  Pozdravte moto z² ™ s novým moto modom tlačiarne Polaroid insta-share. Teraz môžete telefón jednoducho zmeniť na polaroid. Zhotovte si obrázok a získate výsledky vo vašich rukách. Vďaka moto mod ™ tlačiarni insta-share spoločnosti Polaroid môžete okamžite zdieľať moment. Získajte kreatívu pridaním filtrov, okrajov a vzorov do vašich fotiek. Vytlačte ich a zdieľajte svoje obľúbené…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • RECENZIA – Mark E. Pocha – Krajina kanibalov

  Názov: Krajina kanibalov Autor: Mark E. Pocha Rok prečítaného vydania: 2016 Vydavateľstvo: Hydra Väzba: brožovaná Počet strán: 152 Oficiálna anotácia: Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon
 • Ghostory prináša logické puzzle a slovné hračky zabalené v pixel-art grafike

  Na poli indie hier sa každoročne objavuje množstvo titulov z celého sveta. Mnohých z nás však zahreje pri srdci, ak sa medzi nádejnými novými hrami ukáže aj niečo z domácej slovenskej, či susednej českej produkcie. Jednou z takýchto noviniek je Ghostory, pixel-art 2D logická plošinovka od RigidCore Games. Jej štyria tvorcovia, študenti informatiky z Masarykovej univerzity v Brne, sa s ňou…

  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz