Komiks, MARVEL - ULTIMÁTNY KOMIKSOVÝ KOMPLET, Print

Daredevil – Zmrtvýchvstání

Daredevil – Zmrtvýchvstání
Komiks Daredevil – Born Again bol veľkým návratom Franka Millera k Daredevil-ovskej sérii, ktorú svojho času v podstate úplne resuscitoval a často sa k nej vracal (úplný zoznam jeho práce na sérii je nasledovný: 1979 – 1983: Daredevil č. 158 – 161, 163 – 184 ako kresliar, 165 – 184 scenár a kresba, 185 scenár, 191 kresba a scenár. 1986: Daredevil č. 226 – 233 Daredevil Born Again, Love and War – scenár, Elektra: Assasin scenár. Rok 1991: kresba, 1993: Daredevil The Man without Fear (ej kej ej Daredevil rok jedna – scenár). V tejto knihe (Born Again) Miller pracoval na scenári, ktorý nakreslil David Mazzuccheli. Týto dvaja páni sa stretli napríklad aj na skvelom Batman: Year One. Táto bájna dvojka nielenže úspešne spolupracovala, ale Millerov štýl dokonca aj (istý čas) ovplyvňoval Mazzuccheliho tvorbu (to vidno napríklad aj v spomínanom Batmanovi).
Príbeh je nasledovný:
Sekretárka v právnickej firme Matta Murdocka (alias Daredevila), pornoherečka a fetka potrebuje peniažky a tak predá istú informáciu o tom, že Daredevil je Matt. Odmenou je jej šot heroínu. Fakt pecka obchod, čo zničí celý civilný život Matta Murdocka, lebo sa túto informáciu dozvie šéf podsvetia Kingpin (Wilson Fisk). Využije svoj vplyv na odplatu za to, že mu Daredevil ničil impérium – dá Mattovi zmraziť účty, byt mu zabaví banka a Kingpin dokonca nájde človeka, čo tvrdí, že Matt ako právnik podplatil jedného svedka. Pred basou Matta zachráni jeho partner Foggy Nelson s tým, že Mattík nemôže vykonávať advokátsku prax. Kingpin Daredevil-ovi neustále robí zle – až to vyústi do akéhosi druhu mánie – posiela na neho zabijakov a ten sa z toho chudáčik troška pomätie, čo vyústi do jeho extrémnej agresivity. Konfrontuje Kingpina v jeho kancelárii – a to nedopadne veľmi dobre. Kingpin ho dá zmláteného (podobný motív bol aj vo filme s Beny Afľekom, ak si spomínate) do taxíku a nechá ho utopiť v East River. Daredevil sa v poslednej chvíli preberie … a nebudem už viac spoileriť.
Prečítajte si túto skvelú knížku. Je to scenáristický a kresebný klenot, dýchajúci typickou Millerouskou noirovkou podčiarknutou jasnou a jednoduchou Mazzuccheliho kresbou. Komiks využíva aj silnú kresťanskú (katolícku) symboliku. V edícii UKK navyše za „hubičku“.
NA JEDNIČKU!
„Pokračovaním“, či vyvrcholením tejto knižky sú dielka už od iných autorov nazvané The Last Rites a The Fall of the Kingpin, kde sa v roli prenasledovateľa a prenasledovaného obrátia, jeden zločinecký imperátor padne (aby sa mohol vrátiť) …

Related Posts

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz