Hry, NEW HRY

Chroma Squad

Chroma Squad, hra prefinancovaná cez Kickstarter od Behold Studios je taktická RPG o pätici kaskadérov, ktorí sa rozhodli opustiť svojho predchádzajúceho zamestnávateľa a rozbehnúť vo svojom televíznom štúdiu vlastnú tv show inšpirovanú super sentai seriálom Power Rangers.

Na svoje si prídu nie len fanúšikovia Power Rangers, ale aj fanúšikovia ťahových stratégií s RPG prvkami – najlepšie by ju bolo prirovnať ku X-com sérii. Hra je vo svojej podstate veľmi jednoduchá, ale o to zábavnejšia. Hráč má k dispozícií päticu hercov – kaskadérov, ktorí ovládajú bojové umenia a „zdedili“ kostýmy, na začiatok malý rozpočet, aby mohol začať natáčať seriál v malom televíznom štúdiu. Seriál je „natáčaný“ prostredníctvom herných misií, rozdelených do sezón seriálu. Každou sezónou sú misie náročnejšie a „nepriatelia“ silnejší a početnejší. Ale silnejú aj vaši rangeri – získavajú špeciálne schopnosti – aktívne, či pasívne a lepšiu výbavu (kostýmy) a zbrane. Vo finále každej sezóny sa postavia „bossovi“ ako inak ako mechovskej bitke alá Godzila, resp. Power Rangers. V niektorých misiách sa k vašej neohrozenej pätici pridá aj nejaký fanúšik alebo vznikne crossover s iným, konkurenčným seriálom a nechýbajú ani intrigy.

Pomedzi natáčanie hráč vylepšuje, alebo mení postavy, upgraduje mecha, craftuje alebo recykluje predmety, vylepšuje štúdio a venuje sa aj marketingu seriálu. Pritom všetko musí dbať aj na rozpočet a na fanúšikovskú základňu. Všetky vylepšenia štúdia a postáv smerujú hlavne k získaniu väčšej sledovanosti seriálu a tým pádom väčšiemu komerčnému úspechu show. Za týmto krutým, lež humorne podaným kapitalistickým simulátorom sa ale skrýva čistokrvná ťahová stratégia s okolo 100 levelov (!). Samozrejme béčkový príbeh hry, miešanie natáčania s realitou, cestovanie v čase a kontakt s mimozemskou civilizáciou je podané veľmi humorne a odhaľuje pekne zákulisie výroby televíznych seriálov a super sentai žánru.

Graficky je Chroma Squad urobená v retro – pixelovom štýle, čo je v niektorých hrách veľké plus, ale tu niežeby to človeku úplne vadilo ale až tak celkom to nesadne. Hudba a zvukové efekty sú tiež retro. Možno by to chcelo aj nejaké nadabované hlášky a lepšie grafické efekty. Hra je technicky celkom dobre vyladená, až na niektoré drobnučké chybičky, ako mrznutie hry, nefunkčnosť niektorých schopností hlavne pri boss bitkách – ale to sa postupne dolaďuje patchami. Inak je Chroma Suqad veľmi zábavná a svižná hra, pri ktorej sa hráč ani nenazdá a ujde mu pol dňa – a ešte stále sa nenudí.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Share on StumbleUpon

Related Posts

Nekonečno.sk – Obchod pre každodenných hrdinov

BELLEVUE – WELCOME TO THE PIXEL WORLD !

ABYX.CZ – KOMUNITNÍ DATABÁZE NINTENDO HER

Vzdy.sk – magazín & eshop

Vzdy.cz – magazin & eshop

Komix na východe (je)

Game Fruit deťom

Pokémon GO • Štýlové fosforové náramky vo farbách Teamov

ToyPort.sk

NaDoske.sk

HoneyCombine.com

MFP Paper Products

Bux.sk

iBux.sk

Vydavateľstvo Art Floyd

Ikar.sk

Yoli.sk

Raven Gaming Club

KLUB

Jekyll&Hyde cafe bar

Bar Magazín

DiveBuki.sk

Enter Magazine

Tomorrow – Thomas Orrow Award

Like – Festival súčasnej literatúry – Košice

Kotolňa

DIG GALLERY

Jofre uvádza – Bubliny

BUTTERFLY CREATIVE BY SUSY

 • Nádherné customized figúrky Iron Mana

    Tieto krásne custom made figúrky vznikli premaľovaním a dorobením častí k bežným figúrkam Iron Mana, ktorý sa vo výsledku potom neraz podobá na niečo úplne íne – na Aliena, Hello Kitty, Spawna, Transformera, alebo Batmana. Celé to má na svedomí Sam Kwok, na ktorého facebookovej stránke nájdete takto customizované viaceré figúrky a odfotené v rôznych detailoch….

 • Fallout 4 oficiálne ohlásený

    Tak, a je to oficiálne! Bethesda dnes prostredníctvom traileru, na svojej stránke, ohlásila štvrté pokračovanie Falloutu. O samotnej hre sa toho veľa nevie, akurát že vyjde na pc, xboxe a psku a dej sa bude odohrávať v Bostone. Kedy hra výjde je zatiaľ otázne, dá sa však predpokladať, že ešte v 2015. Každopádne viac sa…

 • Foamsmith, kniha o výrobe penového brnenia

  Chcel by si si vyrobiť skvelé cosplayové brnenie, ale nevieš ako na to? Tak táto kniha je práve pre teba. Kniha Billa Dorana ťa naučí všetko, čo potrebuješ vedieť o vyrobení, nafarbení a obliekaní si penového brnenia, alebo iného oblečenia z peny. V knihe nájdeš množstvo tutoriálov, ktoré ťa povedú krok za krokom a všetko ti…

 • Starship Trooper „kreslená“ figúrka

    Pokiaľ ste si obrázok Starship Troopera prezreli len letmo, určite ste nemali pochýb, že sa jedná o mangu. Omyl. Ide totiž o akčnú figúrku! Figúrkar mumumuno53, vytvoril túto nádhernú figúrku pripomínajúcu 2D kresbu pomocou originálnej figúrky z anime Starship Troopers v jeho power armore, ktorú následne premaľoval do tejto podoby.  

 • Tales from the Loop

    Vízia Simona Stålenhaga predstavuje alternatívnu švédsku realitu plnú kolosálnych strojov, tuláckych robotov a nevysvetliteľných dinosavrov. Od zverejnenia prvých ilustrácii na svojich stránkach (kde si môžete prezrieť jeho ilustrácie aj v detailnej podobe) sa mohol Stålenhag tešiť veľkej popularite. Túto skutočnosť sa rozhodol autor využiť a vybranné ilustrácie vydal knižne, spolu s krátkymi príbehmi z tohto alternatívneho sveta…