Komiks, Print

Batman / Želvy ninja

Batman / Želvy ninja

Kto z mojej generácie by nebol fanúšik Mladých ninja korytnačiek, po anglicky Teenage Mutant Ninja Turtles. No ale od animáku na STV veľa času prešlo a ja som sa počas tej dlhej doby čítania komiksov dostal aj k pôvodným (a veľmi dobrým – 3. časti vyšli aj česky) Eastmanovým/Lairdovým undergroundovým začiatkom, z ktorých sa táto mohutná komerčná frančíza vyvinula. Nebudem rozprávať veľa, lebo pizzová mafia vie kde bývam, ale ak by ste ich históriu nepoznali – všetko je na webe.  A kto by nebol fanúšik Batmana, … ktorý nám statočne masíruje mozgy a peňaženky (občas aj moju – naposledy to bol Millerov DK3. Ale po anglicky…) v podobe x komiksových sérií čo u nás vydáva Crew a totá neviem jaká firmička za cca 9 eury (DC komiksový komplet). A Crew vydala aj tento „crossover roku“, presne rokov 2015 – 16, lebo vtedy to v USA vyšlo ako publikácia vydavateľstiev DC a IDW. Na starosť ju dostali páni  James Tynion IV. a Freddie Williams II. – zväčša batmanovský umelci.

No „príbeh“ je … len kulisa na rubačku Batmana/korytnačiek/batmanovských padouchov/ korytnačkovských padouchov. Ninjičkačky sa zrazu ocitnú v Gothame a more ani nevieš jak. Vysvetlí sa, že ich tam presunul aj zo Šrederom (Shredderom, Trhačom) – Krang. Trhačisko staré psisko sa chce dostať domov a tak vykráda laboratóriá a stavia interdimenzionálny portál. Snažia sa mu v tom zabrániť korytnačky, ale Batman ich troška spomaľuje. Alebo aj nie. To uvidzice kec prečitace. U mňa sa crossover roka nekoná pretože je to dejovo slabé… sú tam nejaké narážky na rodinu a vraždu Báťových rodičov, a recept na dusenú korytnačku, ale to je len citové vydieranie. Sem tam je to zachránené vtipnými hláškami tínedžerského humoru korytnačiek, že: Wáw Batman toto a tamto a tak a občas ich zhodí suchým britským humorom Alfréd… Troška to ešte rozhýbe Damian (Robin) ale len troška… Rubačky nie sú tiež celkom výhra, i keď miestami drsné a celostranové/dvojstranové scény nakreslené suprtrupr. Plejáda batmanovských padouchov zmuto… spoiler je len prehliadka, veľa deja nenamútia. Proste majú málo miesta no. A navyše dejový zvrat! – nad korytnačkami zrazu visí Damoklov meč a majú málo času, kým ich porube!  WAW!  

Treba ale povedať, že nakreslené je to pekne, hoc vyfarbené temnými farbičkami (predsa len Batman MUSÍ byť temný nie?) a kresliar si musel pomáhať ďalším okrajom (bielym) okolo postáv, aby nesplývali s pozadím. Hm. Zaujímavé. Opakujem bitky mi prídu nie len nezáživné ale aj statické. Hm. Niektoré stránky a hlavne dvojstránky sú koncipované pekne (okrem tých „bitkových“ aby som sa úplne neopakoval) to sa musí nechať, ale na stenu by som si ich nezavesil.

Ako fanúšik korytnačiek (dávam jeden bodík navyše) a keby som bol tínedžer a TY áno TY čitateľ gamefruitu si teenager a geek – TAK SI TO KÚP(im)!!! Dokonca s limitovanou obálkou hardback! A z www.nekonecno.sk to maš doma za 2 dni more!!! Proste akože „temný komiks“ ale napísaný pre tínejdž mutant nijna chlapcov (pre pamätníkov a teda dospelých sú tú lepšie a temnejšie kusy aj od Batmana aj od Korytnačiek).

YOLO. LOL.  :3

Inak baj baj a zapichni si do nosa sai!  Možno pri ďalšom poračování. CRAVABUNGA!

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://www.nekonecno.sk/batman-zelvy-nindza-brozovana-vazba

Tento ale aj iné komiksy si môžeš kúpiť na: http://www.nekonecno.sk/batman-zelvy-nindza-pevna-vazba

Related Posts

GEEK KALENDÁR

24. AUGUST 2018
POP KULTÚRA FEST 2018 (KINO ÚSMEV KOŠICE)
 
27. AUGUST 2018
INTERNATIONAL COSPLAY DAY
 
7. SEPTEMBER 2018
MARVEL’S SPIDER-MAN (PS4)
 
21. SEPTEMBER 2018
SPYRO REIGNITED TRILOGY (PS4)
 
21. – 23. SEPTEMBER 2018
COMICS SALÓN 2018 (BRATISLAVA)
 
28. – 29. SEPTEMBER 2018
PRAGUECON 2018 (PRAHA)
 
17. NOVEMBER 2018
POKÉMON LET’S GO EEVE / POKÉMON LET’S GO PIKACHU (NINTENDO SWITCH)
 
30. NOVEMBER – 1. DECEMBER 2018
FÉNIX CON (BRNO)
 
13. DECEMBER 2018 (MARVEL)
SPIDER-MAN – PARALELNÉ SVETY (CINEMAX)
 
20. DECEMBER 2018 (DC COMICS)
AQUAMAN (CINEMAX)

Nekonečno – Obchod pre každodenných hrdinov

ToyPort.sk

Pop Kultúra Fest

HIGHLIGHT REDAKCIE / NEWS

NAŠI PARTNERI

HĽADÁME REDAKTOROV

GAME FRUIT DEŤOM

Pop Kultúra Fest

http://www.progamingshop.sk/?a_box=rkgbevpz